Зарплати українців рекордно впадуть: до чого варто готуватися

Зарплати українців рекордно впадуть: до чого варто готуватися
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Зарплати в Україні навесні 2020 року впали вперше за чотири роки – згідно даним Нацбанку, розмір реальної зарплати знизився на 0,5% в середньому.

Loading...

Як підрахували експерти, у найближчі місяці, можуть як зменшитися на 1000 грн, так і зрости на аналогічну суму. Думка економістів з цього приводу розділилася, повідомляє “Сегодня“.

Одні експерти чекають на ще більше зниження через наслідки пандемії коронавірусу, а інші вважають, що найгірший етап вже пройдено.

Згідно найгіршого прогнозу експертів, реальна зарплата з нинішніх середніх 10400 гривень може впасти до 9500 гривень на місяць. Головна причина – наслідки коронавірусу, через який зарплати зменшаться у сфері сервісу, туризму, громадського харчування, надання побутових послуг. У сфері виробництва й транспорту вони теж просядуть через відсутність замовлень.

Експерти які озвучують позитивний сценарій щодо майбутнього зарплат українців вважають, що найгірше позаду, середня зарплата на кінець третього кварталу досягне 11800 гривень. Поміж іншого, причинами також стануть, стануть вихід із карантину та підвищення з 1 липня соцстандартів.

Як ми вже розповідали – Субсидії, пенсії та зарплати: що зміниться для українців у 2020 році.

А також – В Україні підвищать прожитковий мінімум: як зміняться зарплати і пенсії.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...