Індексація пенсій у липні: хто отримає надбавку

Пенсії у 2020 році підвищать кілька разів

Індексація пенсій у липні: хто отримає надбавку
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Український уряд у травні оголосив про підвищення пенсій майже усім українським пенсіонерам.

Loading...

Однак у Пенсійному фонді заявили, що це не останнє підвищення виплат до кінця цього року – буде ще як мінімум два, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Перше проведуть у липні і воно торкнеться всіх, хто отримує соціальну пенсію. У загальній складності до пенсійних виплат додадуть по 131 гривні. Згідно з даними ПФУ в Україні отримують даний вид пенсії близько 80 тисяч чоловік. Наразі це 1638 гривень. Це українці, які досягли пенсійного віку, але їм не вистачає пенсійного стажу.

Цей вид пенсії мають намір підвищити в два етапи, перший з яких відбудеться у липні. Пенсіонерам додадуть 74 гривні. А другий в грудні, коли пенсійні виплати збільшать ще на 57 гривень.

Зазначимо, що ця категорія пенсіонерів не підпадає під щорічну індексацію, яка у 2020 році відбулася в травні, оскільки виплати їм нараховують не за ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Також підвищення пенсій призначений тим, хто отримав зверхстаж. Це жінки, які мають більше 30 років стажу, і чоловіки, у яких більше 35 років стажу. За кожен відпрацьований понад рік їм доплатять за 1% від мінімалки. Доплата в липні зросте до 17,12 грн, а в грудні – до 17,69 грн.

Ті пенсіонери, яким в 2020 році виповниться 80 років, отримають надбавку у розмірі 500 гривень.

До речі, з 2021 року в Україні всі пенсіонери, які виконали вимоги щодо стажу і досягли віку 75 років, отримають щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 500 грн.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...