Повінь на Прикарпатті: еколог назвала моторошну причину

Повінь на Прикарпатті: еколог назвала моторошну причину
Автор Марія Петренко в Новини/Погода/Соціальна правда

Головною причиною повені на Прикарпатті не стало масштабна вирубка лісів. Для природної катастрофи було ще декілька серйозних причин.

Loading...

Таку думку висловила відома еколог Світлана Романко, передає “Апостроф”.

“Безумовно, масштабні й часом безсистемні вирубування карпатських лісів сприяють руйнівним паводкам. Однак цю причину некоректно ставити на перше місце”, – зазначила вона.

На думку експерта, наразі людство підійшло до тієї межі, коли вже видобуто з надр і спалено четверту частину вуглеводнів планети. Наслідком цього є виділення вуглецю (СО2), який викликає парниковий ефект, а потім змінюється клімат.

“Цього року вчені з Канади досліджували вміст вуглецю в повітрі за досить тривалий історичний період – 23 мільйони років. Виявилося, що нині його вміст є рекордним. Науковою мовою – 412 частинок на мільйон. Або зрозуміліше – 412 мл вуглецю в кубометрі повітря. Це критично, оскільки придатним для життя вважається рівень 350 мл вуглецю в кубометрі повітря”, – пояснила Романко.

Серед інших провісників екологічної катастрофи вона називає також танення вікових льодів і снігу Арктики, що звільняє болота, насичені метаном. В результаті парниковий ефект прискорюється ланцюговою реакцією.

Таким чином, людство стрімко рухається до точки неповернення, за якою почнуться катастрофічні наслідки для всієї планети.

Як ми вже розповідали – Повінь в Карпатах: з місць затоплення відселено десятки людей.

А також – Повінь затопить ще одну область: еколог попередив про страшні наслідки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...