У МОЗ пояснили різке зменшення кількості хворих на COVID-19

У мережі з'явилася інформація про те, що МОЗ коригує статистику на кращий бік, щоб Україна потрапила до списку країн, жителям яких дозволений в'їзд в ЄС

У МОЗ пояснили різке зменшення кількості хворих на COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

COVID-19 в Україні можуть хворіти набагато більше людей, ніж повідомляє Міністерство охорони здоров’я, – так вважають деякі українці. При цьому в самому відомстві заявляють, що не знижують та не приховують добову статистику за кількістю хворих. Нагадаємо, COVID-19 в Україні за минулу добу підтвердили в 664 нових випадках, з початку пандемії, коронавірусну інфекцію виявили у 44 998 осіб.

НАРОДНА ПРАВДА повідомляє, що 1 липня в мережі з’явилася інформація про те, що Міністерство охорони здоров’я коригує статистику у кращий бік, щоб Україна потрапила до списків країн, жителям яких дозволений в’їзд в ЄС.

Loading...

Наприклад, українська журналістка Тетяна Висоцька в Facebook зазначила, що Міністерство “втратило” 71 інфікованого коронавірусом тільки по Донецькій області (в офіційних зведеннях йдеться про 484 пацієнта, а місцеві власті повідомляють про 555):

“Невже так важко звести інформацію з 25 джерел, щоб вона була достовірною? Треба було показати низьку цифру, нове українське “плато”.

У прес-службі головного санітарного лікаря України Віктора Ляшко в коментарі OBOZREVATEL заявили, що в добову статистику вносяться абсолютно всі дані, які у Центр громадського здоров’я надходять від лабораторних центрів, у тому числі і приватних:

“Це дуже жорстко контролюється. Нинішня добова статистика – це всі дані про випадки, які були отримані від лабораторних центрів вчора по завершенню робочого дня. Дані, які надійдуть сьогодні, будуть відображені в завтрашній статистикою. В українців є звичка не звертатися на вихідних до медиків, особливо якщо ці вихідні довгі. Чекають робочого дня. Протягом тижня все вирівняється. Щодо ситуації в Донецькій області, то вони подають нам те, що проводять”.

У МОЗ пояснили різке зменшення кількості хворих на COVID-19

Українців без масок в громадських місцях почнуть штрафувати. Спеціальну відповідальність за ігнорування правил з попередження поширення COVID-19 запровадив Кабінет міністрів.

П’ять країн відкрили кордони для громадян України під час пандемії коронавіруса. На сьогоднішній день українських туристів готові приймати в Туреччині, Єгипті, Албанії, Хорватії і Чорногорії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...