Швидко відновити печінку допоможе цей спосіб

Швидко відновити печінку допоможе цей спосіб
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Скорочення споживання холестерину та жирів не допоможе швидко і ефективно відновити пошкоджену печінку. У список продуктів “нон грата” вчені занесли також цукор.

Вчені університету в Орегоні повідомили, що харчування, багате холестерином, жиром і сахарозою, б’є по печінці настільки сильно, що в окремих випадках вона вже не піддається відновленню навіть при переході на грамотно складену дієту, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Як наслідок – пацієнта чекає цироз або онкологія, відзначили американські вчені. Однак якщо надія на зцілення печінки ще залишається, фахівці рекомендують пам’ятати про шкоду цукру, споживання якого потрібно скоротити до мінімуму, а для підтримки фізичної форми і забезпечення втрати зайвої ваги – зайнятися спортивними видами діяльності.

Закордонні експерти провели дослідження та з’ясували, навіть коли пацієнт практично не вживав з їжею холестерин і жир (що допомагало йому схуднути і покращувало метаболізм), але в раціоні продовжувало присутня велика кількість цукру, – його печінка важко піддавалася відновленню.

Вчені відзначають особливу важливість свого відкриття на тлі все більшого прискорення випадків ускладнень, які відбуваються через запалення і пошкодження печінки. На думку фахівців, через 2-3 роки саме це стало основною причиною трансплантації зазначеного органу, тим більше що останнім часом з різними патологіями печінки стикається до третини всього населення земної кулі, і відсоток дітей в цьому значенні зростає.

Для профілактики захворювання печінки дієтологи рекомендують віддавати перевагу вегетаріанським супам, різним кашам, молочним продуктам, рослинній їжі, нежирним сортам м’яса (яловичині) і риби (судак, тріска, осетер), салатам, а також скоротити до мінімуму споживання гострої або кислої їжі, ковбасних виробів, свинини, дріжджової випічки, шоколаду, морозива. Слід пам’ятати, що надлишок білкової їжі – це додаткове навантаження на печінку.

Зазначимо, збалансоване харчування особливо важливе. Лікар-дієтолог склала список продуктів, які потрібно додати до свого раціону, щоб бути здоровим і бадьорим.

Також раніше були названі найкорисніші для серця продукти. Медики назвали продукти, які допоможуть швидко поповнити брак магнію.

Джерело: Народна Правда