Доведеться платити самостійно: українців хочуть залишити без пільг на комуналку

Доведеться платити самостійно: українців хочуть залишити без пільг на комуналку
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українцям стали приходити повідомлення про те, що вони позбавляються пільг на оплату комунальних послуг.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на  Вести.

В уряді кажуть, що причина всьому – перевищення доходу громадян над податковою соціальною нормою. При цьому, українцям радять скористатися субсидією.

Як пояснив віце-прем’єр з питань соцполітики, вже два роки в країні існує правило: люди отримують знижки на комуналку, або оформляючи субсидію, або користуючись пільгами.

“Поєднувати ці два списки не можна. Якщо ви отримували знижку на оплату комунальних послуг тому, що ви є чорнобильцем чи ветераном війни, то претендувати на субсидію ви не могли. Зараз доходи громадян змінилися, змінився прожитковий мінімум тощо. Тому якщо вам прийшов лист, що ви позбавлені пільг, то не впадайте у відчай. Ідіть і оформляйте собі субсидію. Також місцева влада як виняток можуть приймати рішення щодо конкретних ситуацій і допомагати. Наприклад, якщо самотня людина має велику житлоплощу, то потрібно звернутися до місцевих соцорганів і отримати допомогу. Вони можуть це вирішувати”, – зазначив чиновник.

Пільги прибрали для більшості пільговиків. Вони перераховані в постанові Кабміну №389 і стосуються колишніх правоохоронців, чорнобильців, учасників воєн (в тому числі АТОвців), дітей війни, колишніх бюджетників, які працювали в сільській місцевості, жертв нацистських переслідувань, ветеранів праці. Всі вони отримували право на пільгову оплату комунальних послуг, плату за телефон і на установку квартирного телефону.

При цьому нові зміни торкнулися найбільше пенсіонерів.

“Саме їм підвищили пенсії, і таким чином змінилися їхні доходи. Особливо можуть постраждати самотні пенсіонери, тому що їм нема з ким поділити витрати. Якщо живуть двоє пенсіонерів або в квартирі є студент, неповнолітній, то вони втратять менше”, – уточнює економічний експерт Олександр Охріменко.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року мінімальну пенсію вираховують від суми мінімальної зарплати у 3723 гривні. Тому для 65-річних осіб, які мають належний стаж, мінімальна пенсія складе 1489,20 грн.

 

Джерело: Народна Правда