Івана Купала в Україні: що потрібно знати про головне свято літа

На Івана Купала відбувається літнє сонцестояння

Івана Купала в Україні: що потрібно знати про головне свято літа
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У вівторок, 7 липня, в Україні відзначатимуть свято Івана Купала. Цей день в православ’ї відомий також як Різдво святого пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

На Івана Купала відбувається літнє сонцестояння, коли день стає коротшим, а ночі навпаки – збільшуються.

Loading...

За традицією молоді дівчата плели вінки, щоб потім спустити їх на воду. Якщо вінок плив рівно, це означало, що дівчина незабаром вийде заміж, якщо крутився на місці – поки що немає, а от якщо тонув – залишиться одна.

Ще традиційно створювали ляльки головних персонажів свята – Купала і Марени. Навколо них дівчата, взявшись за руки, співали пісні. Обов’язковий атрибут свята – купальське багаття, вогонь якого вважався священним. Через багаття закохані стрибали, щоб дізнатися своє майбутнє.

Головний атрибут свята – це обов’язкове багаття. Навколо вогню влаштовували танці та хороводи. За традицією молоді люди стрибали через багаття: хто вдаліше і вище стрибне, той буде щасливіший. Раніше через купальський вогонь проганяли домашню худобу для захисту її від мору. У купальських вогнищах матері спалювали зняті з хворих дітей сорочки, щоб разом з цією білизною згоріли і хвороби.

За переказами, у купальську ніч не можна спати, так як оживає і стає особливо активною всяка нечисть – відьми, перевертні, русалки, змії, чаклуни, домовики, водяники і лісовики.

За народним повір’ями ніч перед Івана Купала – найкраща пора для збирання цілющих трав і коріння. Вважалося, що зібрані трави набувають магічних властивостей.

Вважалося великою удачею знайти квітку папороті, який зацвіте в цю ніч.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що в Україні відзначили День Національної поліції.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...