Кому і чому варто часто вживати буряк

Кому і чому варто часто вживати буряк
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Бурякова дієта визнається всіма дієтологами світу однією з найефективніших, а головне – безпечних для здоров’я. А все тому що в буряках багато клітковини і беатину – біологічно активної речовини, яка допомагає повному засвоєнню білка.

Тому більшість бурякових дієт збудовані на дуеті – м’ясо-буряк. Тобто спочатку рекомендується з’їсти трохи буряків, а потім – шматочок м’яса. Відчуття ситості при цьому виникає дуже швидко, а калорійність такого обіду мінімальна, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на healthystyle.

Буряк – товариш для вагітних
Користь буряка безсумнівна для вагітних: в цьому овочі багато фолієвої кислоти, яка стоїть на сторожі правильного розвитку дитини.

Буряк дуже корисний під час менструацій
У буряках багато заліза, яке дуже до речі на тлі нехай і невеликих, але все-таки крововтрат під час менструації. До того ж в буряках містяться речовини, що володіють спазмолітичними властивостями. Це допомагає при болях під час місячних.

Буряк відновлює мікрофлору кишечника
Регулярне вживання буряка показано при хронічному дисбактеріозі кишечника. Особливо гарний для цих цілей буряковий сік. Він не тільки допомагає відновити здорову мікрофлору кишечника, але і зв’язує токсини. Двох-трьох ложок буряка, з’їдених після цього досить, щоб клітковина, яка міститься в буряку, “підхопила” ці токсини і вивела їх назовні. Свіжий колір обличчя і зникнення прищів (нерідко – наслідок зашлакованості кишечника) – приємний результат бурякової сокотерапії.

Буряк чистить і зміцнює судини
Вітаміни А, С і флавоноїди, що знаходяться в буряках, зміцнюють капілярні тканини. Тому про користь буряку не втомлюються говорити офтальмологи, настійно рекомендуючи її як профілактичний засіб проти катаракти. А також – як підтримку людям, які багато працюють за комп’ютером. Вітамін Р, що міститься в буряку, благотворно діє на кровоносну систему, підвищуючи еластичність кровоносних судин, які відчувають величезні навантаження під час вагітності.

Відвідування косметолога для будь-якої жінки – процедура не тільки косметична, але і антистресова. На жаль, на це не завжди вистачає часу. Тому зовсім не варто відмахуватися від буряка, як від негідною заміни косметолога. Спробуйте маски для обличчя на основі буряка або бурякового соку. Відварний буряк можна змішати з яєчним жовтком і отримати таким чином маску для сухої шкіри. При наявності запалень на обличчі добре допомагає маска з буряковим соком і сирою тертою картоплею. Ця маска змивається теплим молоком.

Буряк відновлює блиск волосся
Користь буряка з цього боку маловідома. Але спробуйте хоча б один раз змішати свіжий сік моркви і буряка, нанести цей фреш на чисте волосся, загорнути в целофан і злегка прогріти через нього феном. А потім залишити маску хвилин на 30. Майте на увазі, що ця маска трохи фарбує волосся. Тому вона гарна для брюнеток – їх волосся набуває дивно-красивий відтінок і блиск.

Нагадаємо, дієтологи довели користь бурякового соку. Він допомагає скидати зайву вагу і стимулює роботу мозку.

Раніше вчені з Великобританії провели ряд досліджень складу та властивостей звичного всім буряка. За висновками експертів, регулярне вживання буряка в сирому і вареному вигляді  значно покращує здоров’я.

Додамо, що домашні соки є найбільш корисними та поживними для організму. Втім, існують такі комбінації фруктів і овочів, які несуть в собі максимальну користь. Зокрема, мова йде про сік з буряка, моркви і яблука.

Джерело: Народна Правда