Сюрприз: Зеленський підписав новий закон про покарання нетверезих водіїв

Сюрприз: Зеленський підписав новий закон про покарання нетверезих водіїв
Автор Марія Петренко в Новини

Президент України Володимир Зеленський повернув Раді підписаний закон, який скасовує кримінальну відповідальність за водіння автомобіля в нетверезому стані. Закон і всі його норми будуть скасовані.

Loading...

Про це повідомляється на сайті ВРУ.

Нагадаємо, законопроект про кримінальну відповідальність за п’яне водіння було прийнято ще 2018 році. Документ повинен був набрати чинності з початку 2020 року, однак у Раді прийняли рішення відкласти його введення на півроку.

Відповідно до закону, що почав працювати з 1 липня, кримінальна відповідальність передбачена не тільки за водіння у нетверезому стані, але також і за допуск за кермо нетверезого водія, відмову водія пройти медогляд на ступінь сп’яніння, вживання алкоголю водієм після дорожньо-транспортної пригоди, зупинки поліцією і медичного огляду.

Відзначимо, що згідно законодавства, українські закони не мають зворотної дії, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Тому, водії яким “не пощастило” бути затриманими за водіння у нетверезому стані 1 і 2 липня, будуть відповідати за порушення за адміністративним законодавством.

Як ми вже розповідали – Нові тарифи на газ та штрафи для водіїв: як зміниться життя українців у липні.

А також – Штраф за перевищення швидкості в Україні збільшать у шість разів.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...