Що буде з цінами на газ до кінця літа: прогнози економістів

Що буде з цінами на газ до кінця літа: прогнози економістів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда

До кінця літа ціна на газ в Україні може знизитися на 20%, проте до початку нового опалювального сезону може знову зрости через підвищений попит на “блакитне паливо”.

Про це повідомляє “Сегодня“.

У першому півріччі 2020 року Україна скористалася зниженням ціни на газ у світових масштабах і різко наростила його імпорт. Експерти стверджують, що вартість газу може знизитися до 80 доларів за тисячу кубів, так як в Європі надлишок палива – всі сховища заповнені. А Україна через теплу зиму заощадила до 25% запасів газу (близько 4 млрд кубометрів). Однак ряд інших експертів припускає, що все ж збережуться нинішні ціни – близько 100 дол/1000 кубометрів.

“У 2020 році ціна імпортного газу знизилася вдвічі – з 196 доларів за 1 тис.куб. м у грудні 2019 року до 98 доларів за 1 тис. куб. м у травні 2020 року. З урахуванням накопичених запасів газу в Європі (сховища заповнені на 69%) і триваючої економічної рецесії ціни на газ в III кварталі будуть перебувати на рівні 100 доларів за 1 тис. куб.м”, – заявив виданню віце-президент УСПП Віктор Скаршевський.

А деякі аналітики впевнені, що до початку нового опалювального сезону газ зросте до 135-140 дол/1000 кубів.

“Зважаючи на перехід до наповнення запасів для нового отопсезона, а також відновлення нафтових цін очікуємо підвищення цін до 140 доларів”, – сказав виданню керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

Раніше повідомлялося про те, що газ для деяких українців суттєво подорожчає. Справа в тому, що Національна комісія з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг напередодні ухвалила рішення підвищити тарифи на транспортування блакитного палива.

Однак пізніше влада передумала піднімати ціни на газ.

Джерело: Народна Правда