Коли призначать нового главу Нацбанку: з’явилися важливі подробиці

Коли призначать нового главу Нацбанку: з’явилися важливі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Курс валют/Новини

Нового главу Нацбанку можуть обрати вже у найближчі 10 днів. Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що наразі тривають консультації з приводу нового голови НБУ.

Про це він повідомив в інтерв’ю LIGA.net.

Так, 2 липня Володимир Зеленський вже мав серйозну зустріч з цього приводу, на якій озвучувалися конкретні прізвища та назвали головні вимоги до кандидата.

“Банкір, із хорошою репутацією. Але головне, що ця людина має бути повністю незалежною – маю на увазі не тільки політичні сили, будь то Слуга народу чи ще хтось, а й, наприклад, МВФ. НБУ повинен залишатися незалежним, але не існувати у вакуумі монетарної політики, і розуміти, що зараз економіка країни, в якій він є центральним банком, дуже потребує його проактивної позиції. Ще раз – баланс інтересів громадян, кредиторів, держави”, – пояснив Гетманцев.

Нового главу Нацбанку плануюють призначити найближчим часом, наразі існує шорт-лист, проте імена з нього офіційно не афішуються.

“Ми розуміємо, що це потрібно зробити якомога швидше, щоб стабілізувати ситуацію на фінансовому ринку. Тобто потрібно встигнути до кінця останнього пленарного тижня цієї сесії – до 17 липня”, – підкреслив чиновник.

Як ми вже розповідали – Курс долара пробив психологічну позначку вперше з кінця квітня.

А також – Відставка Смолія: що буде з курсом гривні, прогноз.

Джерело: Народна Правда