Коронавірус був всюди: вчені пояснили, як з’явився COVID-19

COVID-19 "народився" не в Китаї

Коронавірус був всюди: вчені пояснили, як з’явився COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Коронавірус SARS-CoV-2, який викликає коронавірусну інфекцію (COVID-19), перед тим, як проявитися в Азії, міг спочатку перебувати і в інших країнах світу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на The Daily Telegraph, своєю думкою поділився старший науковий співробітник Оксфордського Центру доказової медицини і запрошений професор Ньюкаслського університету Том Джефферсон.

Loading...

Вчений припустив, що COVID-19 не був винайдений в лабораторії Китаю, а знаходився у всьому світі задовго до цього в сплячому стані. Проявився він при певному поєднанні природних факторів:

“Я думаю, що вірус вже був тут, і під “тут” я розумію “скрізь”. Цілком можливо, ми маємо справу зі сплячим вірусом, який був активований умовами навколишнього середовища. На початку лютого на Фолклендських островах був випадок (коронавірусу). Звідки він прийшов туди? На круїзному лайнері, який здійснював плавання від Південної Георгії до Буенос-Айресу за пасажирами стали спостерігати, а на восьмий день, коли вони перетинали море Уедделла, був зафіксований перший випадок. Чи перебував вірус у приготовленій їжі, і активувався, будучи розмороженим?”.

Джефферсон порівняв COVID-19 с масовою пандемією “іспанки”, від якої з 1918 по 1920 рік загинули, за різними підрахунками, до 100 млн осіб, а інфікований був практично кожен третій житель планети.

“Пояснення цього може полягати в тому, що ці збудники нізвідки не приходять і нікуди не йдуть. Вони завжди тут і іноді щось активує їх, може бути, щільність населення або умови навколишнього середовища, і саме це ми повинні вивчити”, – зазначив Джефферсон і додав, що вірус може передаватися не тільки від людини до людини, наприклад, при спілкуванні або кашлі, але і через стічні води.

Лікар Оксана Виговська заявила, що штам COVID-19, який потрапив в Україну, сильно відрізняється від китайського і європейського.

COVID-19 за минулу добу був діагностований у 543 українців. Всього з початку епідемії захворіло 49 тисяч 43 людини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...