Пощастило, що не з Італії: лікар розповіла, чим український COVID-19 відрізняється від європейського

В Україні COVID-19 слабший - це і є причиною більш низькою смертності

Пощастило, що не з Італії: лікар розповіла, чим український COVID-19 відрізняється від європейського
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Лікар Оксана Виговська заявила, що штам COVID-19, який потрапив в Україну, сильно відрізняється від китайського і європейського.

Відмінності вона озвучила в інтерв’ю для видання “Главред”, передає НАРОДНА ПРАВДА.

За її словами, український штам COVID-19 слабший – це і є причина більш низької смертності (в Україні менше важких і критичних пацієнтів, менше людей знаходиться на штучній вентиляції легенів).

“Є серотипи більш агресивні, які викликають більш важкі хвороби, високу частоту ускладнень (на початку пандемії), і є відносно легкі. І в Україні за рахунок того, що перші випадки були привезені з Австрії, Франції, Німеччини, серотипи відрізняються від тих, що були в Китаї”, – зазначила Виговська.

Вона також додала, що Україні пощастило, що серотипи нам не привезли з Італії:

“І оскільки серотипи, які були завезені, більш слабкі, тому клінічна картина наших пацієнтів протікає легше, менше частота розвитку ускладнень, менше важких і критичних пацієнтів, менше хворих, які потребують штучної вентиляції легенів. Звичайно, люди гинуть і в нас, але летальність значно менше, якщо порівнювати з іншими країнами”.

Зазначимо, COVID-19 за минулу добу був діагностований у 543 українців. Всього з початку епідемії захворіло 49 тисяч 43 людини.

COVID-19 по всьому світу з початку пандемії захворіли 11 мільйонів 445 тисяч 707 осіб. Активних хворих набагато менше, одужали 6 179 006. Померли 534 тисячі 267 осіб.

Джерело: Народна Правда