Відставка Смолія: що буде з курсом гривні, прогноз

Значні обсяги викупу валюти НБУ залишили курс гривні в рамках вже звичного коридору з невеликими коливаннями

Відставка Смолія: що буде з курсом гривні, прогноз
Автор Желізняк Олександр в Курс валют/Новини

Відставка Якова Смолія з посади голови Національного банку України  поки не сильно вплине на курс гривні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву РБК-Україна сказав старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович.

За його словами, обмінний курс гривні на цьому тижні залишиться в звичному коридорі 26,5-27 гривень/долар. Він також говорить, що не варто очікувати істотних коливань курсу після сплати щомісячних податків, які завершаться 30 червня, а також завершення червневого відшкодування ПДВ.

“Значні обсяги викупу валюти НБУ залишили курс гривні в рамках вже звичного коридору з невеликими коливаннями. Всього за минулий тиждень гривня зміцнилася до 26,7 гривень/долар, і на цьому тижні має всі шанси залишитися в межах коридору 26,5-27 гривень/долар”, – вважає Котович.

За минулий тиждень НБУ викупив 424,5 млн доларів на ринку, зазначив він. Продавцями валюти, на його думку, навряд чи були нерезиденти, які продовжили скорочувати свій портфель ОВДП.

“Це могли бути валютні кошти НАК “Нафтогаз України”, призначені для сплати дивідендів. Але важливим є саме присутність НБУ на ринку і згладжування коливань курсу”, – переконаний аналітик.

Одночасно з цим, на думку виконавчого директора Центру економічних стратегій Гліба Вишлінського, відставка Якова Смолія загрожує підривом фінансової стабільності в країні в розпал світової кризи.

Нагадаємо, курс долара після повідомлення про відставку Якова Смолія піднявся на 11 копійок.

Джерело: Народна Правда