Як уникнути інсульту: назвали п’ять дієвих способів

Як уникнути інсульту: назвали п’ять дієвих способів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Інсульт або крововилив в мозок є найбільш поширеним судинним захворюванням головного органу ЦНС. При цьому лікарі констатують: недуга стрімко молодшає, сьогодні дана патологія у пацієнтів середнього віку вже ні у кого не викликає подиву.

Лікарі нагадали про найефективніші заходи профілактики інсульту, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на MedikForum.

Loading...

Спиртне – урізати, сигарети – кинути. Наслідки тютюнопаління та надмірного вживання алкоголю вкрай сумні для судин: їх тканина втрачає свою еластичність і, стаючи більш крихкою, стає більш схильною до пошкоджень.

Не знижувати активності. За словами лікарів, для збереження здоров’я судин, потрібно проходити пішки щодня приблизно 5-7 кілометрів. Рух тренує серце і як наслідок покращує кровообіг, що важливо для очищення судин головного мозку.

Контроль над жирною їжею. Смажені страви, копченості, жирне м’ясо підвищують вміст холестерину в судинах, провокуючи утворення бляшок, через які виросте ризик виникнення тромбів і тромбозів.

Регулярний відпочинок. Дефіцит нормального сну і відпочинку сприяє розвитку небезпечних порушень в організмі, одним з наслідків яких може стати і інсульт, застерегли експерти.

Захист від стресу. Потрібно освоювати способи і методики, що дозволяють менше нервувати, і частіше помічати щось хороше в житті, щоб йому радіти. Нервове перенапруження може призвести до багатьох погіршень здоров’я, в тому числі інсультута інфаркту.

Нагадаємо, як вдалося встановити вченим, брокколі може врятувати від інсульту і специфічним чином діє на мозок.

Раніше повідомлялося про прості способи виявлення інсульту.  Для точнішої перевірки діагнозу варто попросити хворого: посміхнутися, сказати просте речення,  підняти руки і висунути язик.

Також варто відзначити, що раптовий головний біль може сигналізувати про інсульт, регулярний – про пухлину.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...