Асоціації заявили про масштабні маніпуляції навколо закону про детінізацію агровиробництва №3131

Асоціації заявили про масштабні маніпуляції навколо закону про детінізацію агровиробництва №3131
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Всеукраїнська аграрна рада і Всеукраїнський конгрес фермерів закликали припинити маніпуляції навколо детінізації агровиробництва та законопроектів, завдання яких – врівноважити податкове навантаження для всіх землекористувачів.

Про це йдеться у спільній заяві організацій.

На сьогоднішній день близько 40% земель сільгосппризначення знаходиться в тіньовій обробці. Ділянки передаються в оренду за готівкові кошти, доходи з паїв ніде не враховуються. Зарплати найманим працівникам виплачуються готівкою без сплати податків. В результаті бюджети всіх рівнів втрачають 60-90 млрд грн щорічно.

Для детінізації галузі в Раді були зареєстровані законопроекти №3131, 3131-1 і №3131-2. «Кожен з них націлений на забезпечення сплати всіма мінімальної суми податків, яка вже виплачується сумлінними платниками податку з одного гектара с/г земель», – йдеться в заяві. На думку авторів, законопроекти є одними з найбільш очікуваних в аграрній середовищі».

Однак незважаючи на це в ЗМІ розпочалася кампанія з дезінформації та залякування фермерів: «Нібито податкове навантаження в 1400 грн з гектара призведе до банкрутства фермерських господарств. При цьому замовчується, що легально працюючі малі фермери вже платять більше – від 2000 грн з одного гектара на рік».

Українці, які отримують мінімальну зарплату, сплачують ПДФО і військовий збір, а тіньові фермери, багато з яких отримують мільйонні прибутки, ухиляються від сплати податків. При тому, що середній дохід з гектара землі становить від 6 до 9 тис. грн у рік.

«Відмова від реформи детінізації галузі або її затягування покаже аграріям, що ті, хто вирішив працювати легально і платити податки, зробили помилку. Тому що держава буде підтримувати і захищати не їх, а тих, хто працює в тіні, платить хабарі і містить політиківпопулістів у ЗМІ, які маніпулюють громадською думкою і прикривають їх злочини», – йдеться в заяві.

З підтримкою ініціативи детінізації українського АПК неодноразово виступили сільгоспвиробники, які легально працюють на землі.

«У нас господарство на 2000 га. Працюємо повністю в «білу». Податок на доходи фізичних осіб, податок на оренду, єдиний податок – платимо всі. Вже зараз сукупно з гектара набігає більше 1700 грн виплат. І платити повинні всі. Всі аграрії, незалежно від обсягів оброблюваної землі, повинні перебувати в рівних умовах. Як мінімум, це справедливо», – каже Матвій Палихата, директор ТОВ «Золотники Агро».

Прийняття законопроекту №3131 і введення мінімальної податкової виплати з кожного гектара землі дозволить створити умови для ліквідації тіньових відносин у використанні земель с/г призначення, а також забезпечити оподаткування доходів, одержуваних від такої землі всіма її власниками і користувачами.

«Всі говорять – село вмирає. Винних постійно шукають. А самі не хочуть ні нормальних зарплат людям платити, ні податки в місцевий бюджет. А як селу тоді виживати, якщо самі сільгоспвиробники не хочуть платити податки? Потрібно змушувати нелегалів виходити з «тіні». Добровільно на цей крок вони не підуть», – коментує Станіслав Устимець, директор ТОВ «Агро група».

У зв’язку з цим ВАР і Всеукраїнський конгрес фермерів закликали Верховну Раду невідкладно розглянути законопроекти №3131 і «вирівняти» податкове навантаження між легальними фермерами і «тіньовиками».

Джерело: Народна Правда