Буде гірше, ніж ви думаєте: МВФ дав прогноз щодо світової кризи через коронавірус

Падіння пропозиції через карантин виявилося більшим, ніж очікувалося

Буде гірше, ніж ви думаєте: МВФ дав прогноз щодо світової кризи через коронавірус
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Міжнародний валютний фонд, від якого 12 червня Україна отримала транш на суму 2,1 млрд доларів, істотно знизив свій прогноз щодо рецесії і відновлення світової економіки на тлі пандемії COVID-19.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Bloomberg.

Loading...

Новий прогноз передбачає зниження ВВП на 4,9% за підсумками 2020 року. Попередній прогноз Міжнародного валютного фонду, який робили у квітні, прогнозував 3% падіння. При цьому навіть цей показник був найгіршим показником з часів Великої депресії.

Прогноз темпів зростання ВВП в 2021 році також погіршено: тепер МВФ очікує зростання лише на 5,4%, а не на 5,8%.

МВФ пояснює перегляд прогнозу тим, що падіння пропозиції з-за карантину, який ввели через пандемію COVID-19, виявилося більшим, ніж очікувалося. Також знижується попит з-за заходів соціального дистанціювання і падіння доходів.

Одночасно з цим МВФ перераховує і позитивні аспекти: пом’якшення грошово-кредитної політики в розвинених частини економік, що розвиваються, а також більш високий, ніж очікувалося, обсяг державної підтримки світових економік – $ 11 трлн проти $ 8 трлн.

Згідно з прогнозом МВФ, продуктивність української економіки не досягне докризового рівня до 2023-2024 року. На базовому рівні темп економічного зростання буде збільшуватися лише поступово протягом наступних років до приблизно 4%.

Міжнародний валютний фонд оприлюднив меморандум про співпрацю з Україною, який містить умови надання кредитної підтримки країні.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...