Град розміром з горіх, шквали та смерчі: в Україні серйозно зміниться клімат

В Україні кілька років тому з'явився новий індикатор визначення погодних явищ

Град розміром з горіх, шквали та смерчі: в Україні серйозно зміниться клімат
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Зміни клімату призведуть до серйозних погодних катаклізмів в Україні. Синоптики говорять, що клімат в Україні змінюється швидше, ніж в Європі. Приміром, інтенсивно підвищується середньорічна температура повітря, що призводить до збільшення кількості опадів.

Про те, яка погода чекає на українців йдеться в матеріалі OBOZREVATEL, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Збільшення кількості опадів в Україні спостерігається протягом останніх десятиліть, що пов’язано з інтенсивністю конвекції. До цього призводить підвищення температури в помірних широтах, де досить багато вологи, пояснила в завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух:

“Завдяки цьому хмари утворюються потужніше, з великою кількістю опадів. Швидкість потоків повітря зростає, через це утворюються шквали. Частіше почав випадатиме град, фіксуються випадки, коли його розмір, як у грецького горіха”.

Балабух також додала, що середнє підвищення температури в Україні відбувається швидше, ніж у Європі – кліматичні зміни в останні роки у нас потужніше, що призводить до інтенсивних гроз, злив, шквалів там смерчів.

Синоптики бачать не тільки тенденцію до збільшення інтенсивності опадів, але і до тривалості періодів без дощів.

Синоптики Харківського регіонального центру з гідрометеорології розповіли, що в регіонах може спостерігатися різна інтенсивність: десь заливає, десь посуха. “На західній Україні свої погодні умови, там опади призвели до повеней у Карпатському регіоні. Вони відрізняються від східного регіону. Зараз тут місцями заливає, але для цього часу року це нормально”, – зазначили вони.

Кілька років тому в Укргідрометцентрі з’явився новий індикатор визначення погодних явищ.

Всього існує три типи загрозливих явищ: небезпечне метеорологічне явище і стихійне явище другого або третього порядку. Кілька років тому в Україні не було третього порядку, його ввели два роки тому.

Інтенсивні опади синоптики обіцяють по всій Україні, але Карпатський регіон є найбільш небезпечним.

“Саме тут розвиваються потужні конвективні хмари, тож не даремно цей регіон, особливо високогірний, називають “смугою гроз”. Але якщо ми говоримо про можливі підтоплення і інтенсивні опади, то вони будуть спостерігатися на всіх територіях”, – говорить Балабух.

Українці, які постраждали від повені на заході країни незадоволені розмірами грошових компенсацій. Скаржаться на несправедливе розподіл грошей жителі міста Галич Івано-Франківської області.

Головною причиною повені на Прикарпатті не стала масштабна вирубка лісів. Для природної катастрофи було ще кілька серйозних причин.

Джерело: Народна Правда