Вчені попередили про появу нового коронавірусу через 10 років

Вчені серйозно стурбовані, що SARS-CoV-2 може передаватися від людини до тварин, а потім через деякий час - у зворотному напрямку

Вчені попередили про появу нового коронавірусу через 10 років
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

У найближче десятиліття на Землі може з’явитися новий коронавірус, який буде передаватися від тварини до людини, наскільки серйозним буде новий спалах, ще не відомо.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на The Straits Times, до такого висновку прийшли вчені в Сінгапурі.

Так, на думку керівника програми нових інфекційних захворювань при Національному університеті Сінгапуру професора Ван Линьфа, “абсолютно точно варто очікувати поширення нового коронавіруса”.

За його словами, ще не відомо, коли точно це станеться і наскільки серйозною буде спалах. Проте вчені серйозно стурбовані, що SARS-CoV-2 може передаватися від людини до тварин, а потім через деякий час – у зворотному напрямку.

При цьому, на думку професора, небезпечною є ситуація в Південній Америці, де тільки в Бразилії кількість інфікованих перевищує 1,6 млн осіб. За його словами, “найбільш песимістичною виглядає можливість зворотного зараження летючих мишей, які живуть у багатьох місцях”.

Одночасно з цим заступник керівника Школи громадського здоров’я імені Зі Сві Хока при Національному університеті Сінгапуру Алекс Кук вважає, що наразі реальна кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 може бути в 10 разів вище офіційних показників:

“Вчені не можуть назвати точні цифри, оскільки у багатьох захворювання протікає без яких-небудь симптомів”.

Нагадаємо, COVID-19 за минулу добу підтвердили у 564 українців. Всього станом на 7 липня, в Україні захворіли 49 607 осіб (22 193 пацієнта одужали).

COVID-19 з початку пандемії по всьому світу захворіли 11 мільйонів 593 тисячі 181 людина. Одужали 6 283 738. Померли 537 тисяч 504 людини.

Джерело: Народна Правда