Євросоюз може не відкрити кордони до 2021 року

Експерти прописали стратегії на наступні 9 місяців, і зійшлися на думці, що влітку обмеження точно знімати не слід

Євросоюз може не відкрити кордони до 2021 року
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Новини

Межі Європейського союзу через пандемію COVID-19 можуть бути закритими до 2021 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в рамках засідання комітету Європарламенту з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ заявив виконавчий директор Frontex Фабріс Леджері, пише“Укрінформ”.

Loading...

Зазначимо, у прикордонному агентстві ЄС Frontex розповіли про основні варіанти скасування обмежень на перетин кордону після карантину. Експерти прописали стратегії на наступні 9 місяців, і зійшлися в думці, що влітку обмеження точно знімати не слід.

“Виходячи з оцінки ситуації, ми доповнили рекомендації Єврокомісії щодо скасування тимчасових обмежень на “несуттєві” (не пов’язані з роботою) подорожі в ЄС. У нас є три сценарії. По першому ЄС Frontex будуть здатні повернутися до нормальної охорони кордонів у вересні. По другому, ми зможемо зробити це лише в кінці року. За найменш оптимістичним сценарієм, протягом 2021 року ми все ще будемо змушені мати справу з наслідками пандемії та обмеженнями на подорожі”, – зазначив виконавчий директор Frontex.

Під час слухань Леджері зазначив, що Frontex планує розширити зв’язки з третіми країнами, зокрема, одного офіцера зв’язку можуть направити до України – в рамках виконання мандата в країнах Східного партнерства. Раніше Україна не потрапила в список країн, громадянам яких буде дозволено безперешкодний в’їзд в Євросоюз.

Як повідомлялося раніше, в Євросоюзі озвучили список країн, для громадян яких з 1 липня Європа готова відкрити кордони. На даний момент України немає в списку, але і в «червоний список» її також не внесли.

П’ять країн відкрили кордони для громадян України під час пандемії коронавіруса. На сьогоднішній день українських туристів готові приймати в Туреччині, Єгипті, Албанії, Хорватії і Чорногорії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...