На яких поверхнях коронавірус живе найдовше та як захиститися: корисні поради

На пластмасових предметах коронавірус може жити до 3-х днів

На яких поверхнях коронавірус живе найдовше та як захиститися: корисні поради
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Китайські вчені розповіли про найбільш “небезпечні” предмети, через які можна заразитися коронавірусом. Ними виявилися кришки сміттєвих баків, перила, дверні ручки і комп’ютерні мишки – там масово “мешкає” коронавірус. А ось вчені з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США опублікували результати досліджень з приводу того, як довго і на яких поверхнях живе коронавірус.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Сегодня“.

Вчені взяли вірус у зараженої людини і досліджували його на пластику, міді, картоні, стали і в аерозолі. Останнє імітувало викид вірусу при чханні або кашлі зараженої людини.

Loading...

Дослідження підтвердили, що в аерозолі, поза організмом коронавірус може жити до 3-х годин. З кожною хвилиною його концентрація значно знижувалася. Стурбувало вчених і те, що у вигляді аерозолю вірус може переміщуватися по повітрю. Але на яку відстань – невідомо. Радує, що, коронавірус досить “важкий” і далеко полетіти він не може. Тому так важливо тримати дистанцію в 1,5 метра від інших людей на вулиці, в магазині, в аптеці.

Що стосується поверхонь, то найменше вірус живе на міді – всього 4 години. На картоні він залишається життєздатним цілу добу, на нержавіючій сталі –  до 50 годин. А ось на пластмасових предметах коронавірус може жити до 3-х днів!

Додамо, що у  супермаркетах, які в день можуть відвідувати тисячі людей, є місця, потенційно небезпечні для зараження коронавірусом і іншими інфекціями. Зокрема, предмети внутрішнього використання – візки, кошики, двері холодильників та інші – збирають на собі особливо багато мікробів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...