Як довго українцям доведеться ходити в масках

COVID-19 в Україні виявили у 807 осіб за минулу добу

Як довго українцям доведеться ходити в масках
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Маски українцям доведеться носити доти, поки не виробиться колективний імунітет до COVID-19.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідну заяву у коментарі Сьогодні зробив Олег Рубан, голова  Держпродспоживслужби Києва.

Журналісти поцікавилися, чи надовго в столиці затягнеться карантин. Відзначимо, в Києві зафіксовано новий спалах інфекції – за добу COVID-19 виявлено у 114 осіб.

Рубан каже, що з юридичної сторони в місті значно ослаблені карантинні заходи:

“А ось з епідеміологічної точки зору, як лікар-епідеміолог, можу сказати, що в Києві спостерігаються стабільно високі показники захворюваності. Вони, на жаль, будуть реєструватися протягом всього теплого сезону. В рамках ослаблення карантинних заходів нам необхідно спостерігати за суб’єктами господарської діяльності. Вони повинні дотримуватися всіх рекомендацій і чітко їх виконувати. Також необхідно спостерігати за групами ризику, це літні громадяни та люди з хронічними захворюваннями. А також спостерігати за групою, яку ми називаємо “рушійною силою епідеміологічного процесу” – діти та молодь, які переносять хворобу безсимптомно і можуть інфікувати своїх батьків, а також бабусь і дідусів, сусідів і знайомих”.

Експерт рекомендує: дотримуватися безпечної дистанції, дотримуватися масочного режиму в закритих приміщеннях, а також продовжувати користуватися антисептиком і мити руки.

“Виконувати ці три правила нам доведеться протягом двох найближчих років. Наприклад, дотримуватися маскового режиму тільки в закритих приміщеннях. Два роки нам доведеться спостерігати типову для будь-респіраторної вірусної інфекції ситуацію, поки вона не піде на спад і буде вироблений так званий колективний імунітет. Для цього необхідно три сезони, а це як раз два календарних роки”, – зазначає Олег Рубан.

Нагадаємо, коронавірус в Україні виявили у 807 осіб за минулу добу. Всього станом на 8 липня в країні зафіксовано 50 414 випадків COVID-19.

COVID-19 з початку пандемії по всьому світу захворіли 11 мільйонів 892 тисяч 382 людини. Одужали 6 488 079. Померли 545 тисяч 485 осіб.

Джерело: Народна Правда