Загроза землетрусу в Україні: вчені дали тривожний прогноз та важливу пораду

Підземні поштовхи можуть досягати 8 балів

Загроза землетрусу в Україні: вчені дали тривожний прогноз та важливу пораду
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні теоретично можливий сильний землетрус через територіальну наближеність до небезпечної “зони Вранча” в Карпатських горах, однак спрогнозувати, коли відбудуться підземні поштовхи точно неможливо. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву зробив заступник директора Інституту геофізики Олександр Кендзера, повідомляє “Сегодня”.

Loading...

За словами вчених, у разі сильного землетрусу в зоні Вранча його відгомін може дійти до Одеської області і Закарпаття 8-бальними поштовхами.

“Якщо вам хтось почне прогнозувати “найближчий”, “найдальший” час (землетрусу, – Ред. , то в такому випадку ви можете йому не вірити, – це не фахівець, не сейсмолог”, – сказав він.

При підземних поштовхах фахівці радять забути про ліфти в багатоповерхівках і швидко тікати з дому. Ліфт становить небезпеку, оскільки його кабіну може заблокувати. Тим, хто живе вище третього поверху і спуститися по сходах не може, рекомендують перечекати поштовхи в квартирі. Безпечних місць тільки два – просвіт дверей і кут несучих стін.

“Якщо перекриття будуть падати, то несучі стіни будуть залишатися. Невеликий простір, де є можливість врятуватися від обвалення конструкцій”, – пояснив начальник управління цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій в Києві Олег Семиволос.

Крім того, треба відійти від вікон – є загроза, що скло потріскається і поранить. Не можна ховатися у ванній кімнаті, вона може швидко обрушиться через специфіку побудови.

Нагадаємо, раніше сейсмологи попередили, що найближчим часом в Україні може статися потужний землетрус, який, ймовірно, найбільше зачепить Закарпаття. При цьому новий землетрус може досягти потужності в 8 балів, а поштовхи можуть початися в будь-який момент.

До слова, раніше ми розповідали про основні правила поведінки під час підземних поштовхів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...