Заплатять майже всі: українцям нагадали про сплату податку за квартири

Заплатять майже всі: українцям нагадали про сплату податку за квартири
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Всім українцям нагадали, що до кінця літа 2020 року вони повинні сплатити податок за свої будинки та квартири. Це стосується власників квартир площею більше 60 квадратних метрів та будинків площею більше 120 квадратів.

Loading...

Розмір податку у кожній адміністративній одиниці визначає місцева влада. Закон же їх обмежує максимальною ставкою – 1,5% мінімальної зарплати за кожен “зайвий” квадратний метр. За рішенням міської чи сільської ради замість 1,5% можуть, наприклад, стягувати 1% мінімалки.

Розмір мінімальної заробітної у розрахунках податку враховується за станом на 1 січня минулого року.
Тоді мінімалка становила 4173 грн. Тобто за квадрат доведеться платити 41,7 грн. Так, за квартиру площею 100 квадратів доведеться сплатити податок у розмірі 1668 грн.

Розмір податку прив’язаний до площі житла. Платити за квартиру до 60 квадратів і за будинок до 120 не потрібно, а ось за кожен наступний метр держава стягує податок. Його ставка становить 1,5% від мінімальної зарплати.

  • 41,7 грн – за кожен “зайвий” квадрат;
  • 25 тисяч гривень – за квартиру від 300 кв.м і будинок від 600 кв.м.

Податок потрібно заплатити протягом двох місяців із моменту, як прийшла квитанція. Якщо запізнитися, то доведеться виплатити штраф.

“Згідно ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов’язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років”, – попереджають у податковій.

Якщо затримати платіж до 30 днів – штраф 10%, від 30 днів – штраф 20%. Якщо ж українець ігнорує повідомлення й відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.

“Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платника немає за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим з дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення”, – пояснюють у ДФС.

Як ми вже розповідали – В Україні можуть ввести новий податок: деталі ініціативи уряду.

А також – Чи повернуть українцям гроші за податок з пенсії.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...