МВФ висунув ультиматум Україні після відставки Смолія

МВФ висунув ультиматум Україні після відставки Смолія
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

МВФ хоче бачити від України збереження незалежності Нацбанку та дотримання принципів інфляційного таргетування. Саме такі умови співпраці закладені в програмі Stand-by України з МВФ.

Loading...

Про це представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив в інтерв’ю виданню LIGA.net.

За його словами, за колишнього голови НБУ Якова Смолія регулятор ефективно впроваджував зважену грошово-кредитну і фінансову політику. Він також наголосив на важливості, щоб аналогічна політика була продовжена і за нового голови НБУ, включно з плаваючим валютним курсом.

“Ми переконані, що модель управління центробанком і система управління монетарним і фінансовим секторами відповідають економічним інтересам України”, – сказав Люнгман.

Він також пояснив, чому центральний банк має бути незалежним.

“Ми знаємо, що виважена грошово-кредитна, валютна та фінансова політика мають надзвичайно позитивний вплив на довгостроковий економічний розвиток. Але ми також знаємо, що іноді хороша політика непопулярна, а деякі політики прагнуть стимулювати швидке зростання”, – сказав він.

За словами представника МВФ, “безвідповідальна політика центрального банку врешті-решт призводить до високої інфляції, нестабільності валютного курсу, проблем у фінансовому секторі, низького рівня економічного зростання та високого рівня безробіття, як ми це спостерігали під час минулих криз в Україні”.

Як ми вже розповідали – Зеленський пожалівся на низький курс долара в Україні.

А також – Українцям хочуть виплачувати компенсацію за затримку пенсій та зарплат.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...