Вчені заявили, що носіння маски знижує ризик захворіти на COVID-19 на 65%

Але треба постійно провітрювати приміщення

Вчені заявили, що носіння маски знижує ризик захворіти на COVID-19 на 65%
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Маска знижує ризик зараження коронавірусною  інфекцією (COVID-19) на 65%.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, до такого висновку дійшла команда дослідників з дитячої лікарні Каліфорнійського університету в Девісі, пише Daily Mail.

Зазначимо, раніше вчені говорили, що маска корисна, як спосіб запобігання передачі вірусу, якщо ви вже хворі. Але, як показали нові дослідження, шматок тканини, що прикриває рот і ніс, не тільки не дозволяє хворій людині поширювати вірус, але і захищає здорових людей від захворювання.

Вчені кажуть, що вірус залишається живим у формі аерозолю і зберігається в повітрі з періодом напіврозпаду протягом годин, але різні типи масок можуть перешкоджати попаданню крапель в дихальну систему.

Однак передача може відбуватися, якщо немає хорошого повітряного потоку.

“Хороший потік повітря розсіює вірус. Якщо ви знаходитесь в приміщенні, подумайте про відкриття вікон. Вам потрібно як можна більше свіжого повітря”, – розповів доктор Вільям Рістенпарт.

Раніше Олег Рубан, голова Держпродспоживслужби  Києва попередив, що маски українцям доведеться носити доти,  поки не виробиться колективний імунітет до COVID-19.

Станом на 9 липня, COVID-19 в Україні за добу діагностували 810 осіб. Всього з початку епідемії захворіли вже 51 224 людини. За добу одужали 665 осіб, а померла 21 людина.

Джерело: Народна Правда