День Петра і Павла: прикмети та традиції свята

День Петра і Павла - свято, яке відзначають в один і той же день - 12 липня

День Петра і Павла: прикмети та традиції свята
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

12 липня, православні відзначають День Петра і Павла.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, День Петра і Павла – свято, яке не переходить, його щорічно відзначають в один і той же день – 12 липня. В цей день також закінчиться перший літній піст — Петрівка, який тривав з 24 червня.

Свято Петра і Павла: коли і як відзначати

Апостол Петро — перший учень Ісуса Христа,  який першим з усіх 12-і назвав його Спасителем.

Апостол Павло ніколи не бачив Христа під час його земного життя, і не був його учнем. Савл (ім’я, дане Йому при народженні) народився в сім’ї фарісея і сам був таким. Савл був освіченою і щиро вірив у те, чим займається, а саме — гонінням християн, яких вважав сектантами. Одного разу на шляху в Дамаск з метою знищення християнської громади, Савлу з’явився Господь, після цього він прийняв хрещення ставши Павлом. З тих пір він подорожував і проповідував Слово Боже.

Традиції і прикмети 12 липня

Сьогодні віруючі ходять до храму, моляться апостолам. Зазначимо, у київських храмах служби почалися з 6:30 і пройдуть до вечора. Працювати у цей день можна, але справами, які пов’язані з турботою про ближніх. Фізично прийнято відпочивати. Протягом усього дня не слід сваритися, думати про погане або тим більше бажати поганого оточуючим.

У цей день прийнято їсти сирні страви або страви з риби (Петро був рибалкою). За повір’ями, така трапеза обіцяє світ і міцну сім’ю.

12 липня не рекомендують купатися (вода може забрати в жертву). У рибалок прийнято молитися за хороший улов.

В народі кажуть “Петро і Павло день збавив” – світловий день з 12 липня йде на спад.

В Петров день закінчуються “купальські святкування” і починається період літніх весіль (зазвичай з 13 липня). Після свята починаються активні роботи в полі. Це перша прополка, а також підготовка до сінокосу і жнив. Петров день традиційно тривав протягом 3 днів – до 14 липня включно.

Трохи потеплішає: синоптик розповіла, якою буде погода на Петра і Павла

Прикмети на 12 липня

Дощ 12 липня – до багатого врожаю.

Спека на Петрів день – обіцяє морозне Різдво.

Якщо Петрівки холодні – рік буде голодним.

Якщо зозуля кує після 12 липня зима буде пізньою. Але якщо замовкає пташка за тиждень до Петра і Павла, то чекають ранніх заморозків і снігу.

Джерело: Народна Правда