Резніков: Реінтегрувати Донбас доведеться протягом 25 років

Резніков: Реінтегрувати Донбас доведеться протягом 25 років
Автор Желізняк Олександр в Політична правда/Правда про ООС

Повна реінтеграція Донбасу може зайняти не менше двадцяти п’яти років через складність ситуації в цьому регіоні.

Про це віце-прем’єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков розповів в інтерв’ю виданню Главком.

“Україна повинна бути готова до того, що безпечна реінтеграція – це надовго”, – зазначив він.

Резніков вказав, що навіть найчесніші і прозорі вибори не змінять ситуації в цьому регіоні.

“Навіть якщо ми завтра проведемо вибори на тих територіях, а це означає, що вони будуть вільними від окупаційних військ і там не буде незаконних збройних формувань, майорітимуть українські прапори, – ця територія ще довго залишатиметься територією війни. Як з точки зору замінування, так і в ментальності людей”, – пояснив він, додавши, що в ОРДЛО існує навіть своєрідна “туга за СРСР” – особливо серед молодих людей.

“Тому безпечна реінтеграція займе мінімум років 25. Це одне покоління має змінитися, коли ми з вами зможемо сказати, що відновлений контроль на тих територіях з боку української влади призведе також до подолання руйнування того розбрату в головах, який там є. Тому що там народилися діти, які не знають, що таке вільна Україна, і сьогодні вже в школу йдуть. Тому це надовго в будь – якому варіанті, і ми повинні до цього готуватися”, – резюмував міністр.

Напомним, накануне Украина озвучила результаты переговоров ТКГ по Донбассу, но в России результатами встречи недовольны. Так, представитель России Борис Грызлов после встречи заявил: «…Киев заявил отказ от своей собственной представленной ранее инициативы по формату составления списков. Буквально в ходе заседания киевская делегация заявила, что она хочет еще две категории».

А скандальный министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что Киев в рамках Контактной группы по урегулированию вооруженного конфликта на Донбассе дезавуировал все договоренности, достигнутые советниками лидеров «нормандской четверки» на встрече в Берлине.

Джерело: Народна Правда