В РФ назвали офіційну причину загибелі групи Дятлова

В РФ назвали офіційну причину загибелі групи Дятлова
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда

Генеральна прокуратура РФ після маштабної перевірки кримінальної справи, відкритої у 1959 році після загибелі туристичної групи Дятлова, озвучила офіційну причину загибелі студентів – вони потрапили під нічний схід лавини.

Про це повідомляє Медуза.

“Версія про лавину знайшла своє повне підтвердження, але причиною загибелі є не тільки вона”, – розповів заступник глави управління Генпрокуратури в Уральському федеральному окрузі Андрій Курьяков.

Група потрапила під сход лавини. Після її проходження вони покинули намет і відійшли до кам’яної гряді, яка прикрила їх від лавини. Це їх і згубило.

“Вони все зробили правильно… але тут є друга причина, чому група була засуджена. Коли вони розвернулися, вони намет не побачили. Видимість була 16 метрів. Вони відійшли на 50”, – зазначив Курьяков.

“Дятлівці” розпалили багаття і почали розшукувати намет. Однак знайти його вони не змогли – і всі до одного замерзли через низьку температуру у 40-45 градусів.

“Це була героїчна боротьба. Не було паніки. Але шансів врятуватися в даних обставинах у них не було”, – резюмував чиновник.

Група Дятлова загинула у 1959 році на перевалі, який був пізніше названий ім’ям керівника групи. Обставини їхньої трагічної загибелі оточені таємницею – версій висувалося безліч, від випробувань зброї до ритуального вбивства.

Джерело: Народна Правда