Яку загрозу несе варений рис: медики пояснили

Яку загрозу несе варений рис: медики пояснили
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Фахівці з США, що представляють Університет Північної Кароліни, повідомили про небезпеку, пов’язану з вживанням в їжу звареного рису. З’ясувалося, що така страва може виявитися токсичною для організму.
Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на u-news.com.ua.

“Якщо зварений рис довго перебував в умовах кімнатної температури, їсти його не варто – в такому випадку різко зростає ймовірність отруєння”, –  заявили дослідники.

Loading...

За словами вчених, в сухому рисі можуть знаходитися бактерії. Найчастіше в ньому виявляються бактерії виду Bacillus cereus, проникаючі з грунту. Провівши експеримент з різними способами варіння рису, дослідники встановили: термічна обробка не завжди знищує всі мікроорганізми, що мешкають в рисі.

Якщо бактеріальні спори, що вижили після приготування, проникнуть з їжею в організм людини,  це може стати причиною серйозного погіршення в самопочутті. Бактеріальна активність супроводжується виділенням токсинів, в тому числі термостабільних,  що і провокує симптоми отруєння.

На думку фахівців, протягом двох годин після приготування рис повинен бути поміщений в холодильник, – в іншому випадку ризик отруїтися ним виявиться дуже високим.

“Бактеріальні спори здатні виживати після приготування рису, якщо його зберігають при кімнатній температурі після приготування. В цьому випадку спори можуть почати рости і розмножуватися”, – констатували автори роботи.

Нагадаємо, медики повідомили про небезпеку дитячих іграшок. Вчені зі Швейцарії та США під час проведення дослідження встановили, що в гумових іграшках для купання накопичуються бактерії, які провокують розвиток серйозних захворювань.

Нагадаємо також,  в ході дослідження було встановлено, що повторне застосування пластикових пляшок небезпечне для здоров’я.

Раніше фахівці визначили найнебезпечніші побутові речі, які можуть сприяти виникненню онкологічних захворювань. Лідером серед “вбивць” щоденного вжитку виявився кухонний посуд.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...