Медики назвали перші ознаки цукрового діабету

Медики назвали перші ознаки цукрового діабету
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Діабет – це захворювання, пов’язане з підвищеним рівнем глюкози в крові. Результатом його може стати пошкодження очей, нирок і нервів. При цьому далеко не у всіх людей з діагнозом “діабет” є звичні для цієї хвороби симптоми, такі як спрага, оніміння рук або ніг, безпричинна втрата ваги тіла, часті позиви до сечовипускання і ін.

Медики розповіли про маловідомі симптоми захворювання, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на HealthyStyle.

Loading...

Якщо ви виявите у себе один або декілька з них, то вам слід поставитися до цього уважно і не відкладати похід до лікаря для проведення діагностики.

Подразнення на шкірі

Ось один з таких маловідомих симптомів: коли рівень глюкози в крові перевищує норму, шкіра стає дуже сухою і виникає відчуття свербіння. У вас можуть ні з того ні з сього почати свербіти руки, ноги або ступні. Так що, якщо ви помітите у себе на шкірі подразнення і відчуєте свербіння, виключіть спочатку вплив клімату і навколишнього середовища, а потім здайте кров на аналіз, щоб перевірити рівень глюкози. Діабет впливає на кровообіг, тому наші кінцівки найбільше вразливі в цьому плані. Найчастіше роздратування на шкірі з’являється саме на руках або на ногах.

Поява лупи або сухість шкіри голови

Більшість людей навіть і подумати не можуть, що ці явища можуть бути якось пов’язані з цукровим діабетом. І тим не менше це так. Коли рівень цукру в крові перевищено, організм починає шукати способи позбутися від надлишків, зазвичай, через сечу. Але з виділенням великої кількості рідини з’являються інші проблеми: тіло починає страждати від зневоднення. В результаті на шкірі голови з’являються лусочки, які спричиняють певний дискомфорт. Може з’явитися себорейний дерматит, більш відомий як лупа. А оскільки шкіра – це найбільший орган людського тіла, даний стан може виявитися не локальним, в результаті може постраждати вся голова. Крім того, запальний процес в цій галузі створює сприятливі умови для грибка Pityrosporum, від нього і з’являється лупа. Ці мікроорганізми використовують шкірне сало (на поверхні голови) в якості їжі, вони дуже швидко розмножуються, і в волоссі з’являються білі пластівці.

Хропіння

Цей симптом, швидше за все, вас трохи здивує. Але через наявність проблем з диханням під час сну рівень цукру в крові теж може піднятися. Цей стан відомо як апное уві сні (або нічне апное). Воно приносить багато незручностей, і краще за все, звичайно, попередити появу цього симптому, тому що під час сну вивільняються гормони стресу, а вони, в свою чергу, сприяють підвищенню рівня цукру в крові. Даний симптом має дуже важливе значення для запобігання розвитку діабету. Взагалі хропіння пов’язане з багатьма захворюваннями, які начебто ніякого відношення до діабету не мають. І, тим не менш, на нього слід звернути увагу, так як хропіння може бути попереджуючим симптомом. Воно виникає в результаті короткочасних зупинок дихання через розслаблення мускулатури дихальних шляхів. Хропіння ускладнює потрапляння в легені кисню, внаслідок чого порушується метаболізм глюкози.

Проблеми зі слухом

А ви знали, що втрата слуху може бути пов’язана з цукровим діабетом? Якщо ви помітите за собою, що з кожним разом збільшуєте гучність на телевізорі або в телефоні, щоб краще розчути, або просите співрозмовника повторити сказане ще раз, повідомте про це своєму лікаря. Різні дослідження показали, що втрата слуху може бути попереджуючим індикатором діабету. Це пов’язано з тим, що можуть пошкоджуватися нерви внутрішнього вуха і кровоносні судини, через що і з’являються порушення.

Зміни зору

Діабет викликає зміни в усіх рідинах нашого тіла, тому він може відбитися і на нашому зорі. Це досить поширений симптом. Може трапитися так, що люди, у яких ще немає діагнозу “діабет”, помітять, що стали краще бачити. Ви з подивом відзначите, що лінзи вам більше не потрібні, тому що вам непогано і без них. Але коли таке трапляється, поліпшення буває лише тимчасовим. Як тільки рівень глюкози в крові стабілізується, пацієнт знову звертається за допомогою до окулярів або ж лінз. Але не лякайтеся завчасно, це ще не діабетична ретинопатія. Остання викликає звуження кровоносних судин, які розташовані за очними яблуками. На ранніх стадіях розвитку діабету очі не можуть добре фокусуватися, оскільки рівень глюкози в крові дуже високий. Але це зовсім не означає, що через діабет ви втратите зір. Згодом рівень цукру в крові прийде в норму і проблеми зникнуть.

На всі ці симптоми часто не звертають уваги або ж пов’язують їх з іншими захворюваннями. Але якщо ви помітили у себе якісь з перерахованих вище змін разом з іншими, більш поширеними симптомами, то вам слід звернутися до фахівця, щоб він поставив точний діагноз і призначив відповідне лікування.

Як раніше зазначала НАРОДНА ПРАВДА, цукровий діабет виникає найчастіше в осіб молодого віку. Хронічне захворювання характеризується порушеннями синтезу інсуліну та підвищенням рівню глюкози у крові людини. 

Додамо, що для людей хворих на цукровий діабет важливо контролювати рівень цукру у крові, щоб уникнути ускладнень хвороби. Іноді люди, які дотримуються правильної терапії, теж мають високий рівень цукру. Тому експерти рекомендують ознайомитися із ознаками порушення регулювання цукру у крові. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...