Мільйони українців не отримають пенсію: кому не пощастило

Вимоги до мінімального стажу постійно змінювалися, як і сума виплат в фіскальні органи і ПФУ

Мільйони українців не отримають пенсію: кому не пощастило
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсія в Україні стане проблемою для українців, які мають проблеми зі стажем.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, як вирішити ці проблеми в коментарі «РИА Мелітополь» розповіла начальник Мелітопольського відділу обслуговування громадян головного управління пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Христова.

Loading...

Фахівець рекомендує дізнаватися страховий стаж, як можна раніше: “До 2011 року пенсію міг отримати будь-який громадянин, який досяг пенсійного віку і має 5 років стажу, в цьому році, для виходу на пенсію потрібно 26 років стажу. Кожен рік необхідний стаж буде збільшуватися на рік, поки не досягне 35 років».

Складність в тому, що вимоги до мінімального стажу, необхідного для отримання пенсії в Україні постійно змінювалися, як і сума виплат у фіскальні органи та ПФУ.

Наприклад, у різні роки, підприємці, які працюють за спрощеною системою, платили в пенсійний фонд лише 10% від суми свого податку, який становив від 50 до 200 грн. При цьому підприємці були впевнені, що заробляють собі стаж, і, відповідно, пенсію. А тепер виходить, що у деяких підприємців, стаж не йшов рік за рік.

Світлана Христова рекомендує, щоб вирішити питання зі стажем, підприємцям потрібно врахувати, що якщо людина був зареєстрована приватним підприємцем до 1998 року, то стажу для визначення права на пенсію йде за фактом реєстрації. А для тих, хто був зареєстрований підприємцем з 1998 року по 2017 рік — стаж йде за фактом сплати до ПФУ хоча б 1 грн в місяць (мова йде тільки про визначення права виходу на пенсію, сума пенсійної виплати, вважається, скільки за фактом відрахувань підприємця до ПФУ).

Розмір пенсії в Україні залежить від так званого страхового стажу (час, протягом якого роботодавець сплачував страхові внески в Пенсійний фонд). Якщо страхового стажу для отримання пенсії не вистачає, його можна докупити. Як вирішити проблему зі страховим стажем.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...