Пенсію почали відбирати у тисяч українців: хто у “зоні ризику”

Це передбачає закон про "Загальнодержавне пенсійне страхування"

Пенсію почали відбирати у тисяч українців: хто у “зоні ризику”
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українців за законом можуть позбавити пенсії по цілому ряду причин.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це за посиланням на закон про “Загальнодержавне пенсійне страхування” пише Обозреватель.

Loading...

З яких причин в Україні можуть позбавити пенсії:

Українці, які свої виплати отримали за підробленими документами. Ще кілька років тому Міністерство фінансів почало процедуру перевірки всіх одержувачів соціальних виплат, в тому числі і пенсіонерів. Крім того, подібну верифікацію регулярно проводить і Пенсійний фонд.

Пенсіонери, які живуть за кордоном: “Пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України”.

Зазначимо, перетин кордону фіксується Міграційною службою. У разі, якщо українець був відсутній у країні тривалий час, пенсію на цей період можуть призупинити.

Якщо не отримував пенсію 6 місяців поспіль. Також законом передбачено, що якщо пенсіонер не одержує свою виплату як мінімум півроку, це може стати підставою призупинити її.

Переселенці, які змінюють місце проживання. “Якщо за результатами перевірки, проведеної підрозділами Державної міграційної служби, буде прийнято рішення про те, що фактичне місце проживання не відповідає офіційному, виплату пенсії буде припинено з наступного місяця”, – пояснили в Головному управлінні Пенсійного фонду в Донецькій області.

Конституційний суд України своїм рішенням визнав, що встановлення мінімального необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років — незаконно.

В Україні можуть скасувати пенсії, замінивши їх мінімальними соціальними виплатами, так як солідарна пенсійна система «потенційний банкрут».

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...