Різдво Івана Предтечі та день апостолів Петра та Павла: головні релігійні свята липня

Розповідаємо про святих, пам'ять яких вшановуватимуть віряни у липні

Різдво Івана Предтечі та день апостолів Петра та Павла: головні релігійні свята липня
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У липні православні християни будуть відзначати декілька важливих церковних свят.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА розповідає про святих, пам’ять яких вшановуватимуть віряни у липні.

7 липня — Різдво Івана Предтечі (Різдво славного пророка, хрестителя Господнього Іоанна). Цього дня віряни згадують про народження немовляти у родині священика Захарії та його дружини Єлизавети. Свого сина батьки назвали Іоаном. Він став пророком та передбачив пришестя Ісуса Христа, а потім і охрестив його в ріці Йордан.

8 липня – православні християни вшановують князя Петра та його дружину Февронію. Чудотворців вважають покровителями шлюбу та сім’ї.

За легендою, Февронія вилікувала Петра від прокази. На знак вдячності попросила князя одружитися з нею.

Уклавши шлюб, подружжя разом правило князівством, а на схилі віку разом вирушили до монастиря та прийняли чернечий постриг. Відомо, що пара померла в один день.

12 липня – день славних і всехвальних апостолів Петра та Павла. Днем вшанування пам’яті цих святих завершується і період свят, які припадають на період літнього сонцестояння.

Апостола Петра вважають творцем християнської церкви та першим Папою Римським. Він помер мученицькою смертю – був розіп’ятий головою донизу. Згідно з християнською традицією, вважається, що апостол Петро охороняє ворота раю.

Апостол Павло своє ім’я отримав уже після хрещення. До цього ж його звали Савлом. Довгий час Павло був язичником, Ісуса Христа за життя він не бачив. Однак, побачивши Спасителя після воскресіння, Павло увірував і почав трудитися на благо поширення віри. Апостол Павло, як і Петро, помер мученицькою смертю, йому зітнули голову мечем.

28 липня – День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира. Князь не лише сам увірував у Христа, а й зробив усе можливе, аби християнство стало державною релігією Русі.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА розповідала про традиції святкування дня Петра і Павла.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...