Вакцина від COVID-19 може виявитися малоефективною, оскільки вона не зможе гарантувати захист від повторного зараження. Вчені виявили, що з часом кількість антитіл до коронавірусу, вироблених в крові пацієнтів, істотно знижується.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Handelsblatt (клініка, в якій проходили лікування перші в Німеччині пацієнти з COVID-19).
“У ході спеціального тесту, проведення якого можливе тільки в лабораторії з підвищеними умовами безпеки, ми спостерігали зниження кількості так званих нейтралізуючих антитіл у чотирьох з дев’яти пацієнтів. Якою мірою це вплине на довгостроковий імунітет і стратегії вакцинації, поки залишається предметом спекуляцій”, – говорить головлікар відділення інфекційних захворювань клініки Клеменс Вендтнер.
Він підкреслив, що результати дослідження свідчать про можливість повторного захворювання на COVID-19.
Як пояснює експерт, на формування довгострокового захисту організму від інфекції впливає імунітет, що набувається не тільки за допомогою B-лімфоцитів (наявність такого імунітету визначають антитіла), але і завдяки T-лімфоцитам. Останній, очевидно, може захистити організм зараженого коронавірусом тоді, коли антитіла були втрачені.
Т-клітини здатні побороти вірус, якщо організм вже колись з ним стикався. За словами Вендтера, їх дослідження підтверджує результати аналогічних, які проводили вчені інших країн.
Станом на 13 липня, послабити карантин, введений через COVID-19, не можуть 7 областей.
Як повідомлялося раніше, COVID-19 в Україні за минулу добу підтвердили у 612 осіб. Усього в нашій країні з початку пандемії захворіли 54 тисячі 133 людини.