Українські заробітчани масово тікають з Польщі: озвучено причину

Естонія і Німеччина пропонує набагато більш вигідні умови для роботи

Українські заробітчани масово тікають з Польщі: озвучено причину
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Польща вичерпує потенціал трудових мігрантів з України – наші заробітчани “поглядають” на інші європейські країни, ставлячи під загрозу польську економіку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Rzeczpospolita.

Автор статті зазначає, що тільки недавно українці отримали 12 тисяч дозволів на короткострокову роботу і строковий вид на проживання в Естонії.

Економіка Польщі зараз розвивається за рахунок трудових мігрантів, у тому числі українських. Польські аналітики всерйоз стурбовані тим, що зараз українцям надають більш вигідні умови в інших країнах, приміром, у Німеччині.

Згідно з оцінками Work Service, з Польщі можуть виїхати до 59% українських заробітчан. Польські підприємці вже говорять про те, що через кілька місяців в країні буде дефіцит кадрів, що зробить польські компанії неконкурентоздатними.

Глава компанії Work Service Павло Вольневич зазначає, що в Німеччині українці можуть законно заробити значно більше, ніж у Польщі: “Працівників з України вже зараз відбирають у нас Чехія, Словаччина та Угорщина. Ці країни вирішили проблеми з працевлаштуванням та пропонують кращі умови праці”.

Українські заробітчани масово тікають з Польщі: озвучено причину

Нагадаємо, раніше глава Національного банку України Яків Смолій заявляв, що тільки в період з січня по липень обсяг грошових переказів від трудових мігрантів в нашу країну склав 6,35 млрд доларів. У Національному банку розраховують до кінця року отримати до 11 мільярдів доларів.

Також повідомлялося, що українці за кордоном мають можливість заробити більше, ніж в Україні. Проте, життя за кордоном дорожче, ніж на батьківщині, тому левову частку заробітків забирають поточні витрати.

Джерело: Народна Правда