Водіїв в Україні чекає «сюрприз»: тепер зможуть зупиняти без причини

Водіїв в Україні чекає «сюрприз»: тепер зможуть зупиняти без причини
Автор в Новини

Верховна Рада прийняла в першому читанні закон, який дозволяє поліції зупиняти автомобілі для перевірки водіїв на тверезість.

Як передає Zavtra, про це пише Auto24.

Loading...

Видання зазначає, що раніше статтею 35 Закону україни “Про національну поліції” були передбачені конкретні підстави для зупинки автомобілів при порушенні правил дорожнього руху. Новий же законопроект встановлює додаткові причини:

«Поліцейський може зупиняти транспортні засоби в разі: якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Профілактичні заходи здійснюються на підставі організаційно-розпорядчого акта керівника поліції, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національної поліції».

матеріалі Автор констатує, що фактично, документ дозволяє працівникам поліції зупиняти будь-які транспортні засоби з метою проведення огляду на стан сп’яніння. Якщо водій відмовляється від проведення огляду на стан сп’яніння, передбачено штраф 10 200 грн з позбавленням права керування на строк один рік.

Під час зупинки автомобіля співробітник поліції має право перевірки документів і оформлення інших виявлених під час зупинки порушень.

Нагадаємо, днями під Києвом в районі Конча-Заспи загинула сімейна пара з дітьми (дівчинка 8 років і хлопчик — 10) — з п’яти пасажирів «Hyundai» в живих залишився тільки 12-річна дитина. Винуватцем аварії став водій «Mercedes» Антон Желепа, який вилетів на зустрічну смугу і зіткнувся спочатку з автомобілем марки «Mercedes Sprinter», а потім влетів у «Hyundai». На момент трагедії чоловік був п’яний.

Пізніше стало відомо, що винуватець смертельного ДТП під Києвом Антон Желепа вже сім разів привлекался до відповідальності за водіння в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння.

У Міністерстві внутрішніх справ опублікували фото сім’ї, яка загинула в результаті страшної аварії на Столичному шосе під Києвом.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...