Янукович злякався: генерал пояснив, чому екс-президент втік з України

Янукович злякався: генерал пояснив, чому екс-президент втік з України
Автор в Новини

Колишній президент України Віктор Янукович втік з країни, тому що в лютому 2014 року готувалася масштабна зачистка Майдану, яка могла призвести до ще більшої кількості жертв і справжню війну.

Таку заяву в інтерв’ю «ФАКТАМ» зробив колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010) Микола Маломуж (в 2014 був позаштатним радником Віктора Януковича), передає Zavtra.

Loading...

За його словами, в зачистці Майдану повинні були взяти участь близько 50 тисяч співробітників міліції:

«Ми намагалися по різних каналах урезонити Януковича, хотіли уникнути нових розстрілів на Майдані. Зараз це залишається за кадром. Але в лютому 2014 року справді готувалася дуже потужна зачистка. Готувався спецназ, на Майдан повинні були вийти близько 50 тисяч представників міліції. Готувалося впровадження в ряди протестуючих агентури, яка спровокувала б стрілянину. І це стало б приводом для остаточної зачистки Майдану, на якому залишалося 10-12 тисяч чоловік».

Маломуж стверджує, що цю операцію готували глава МВС Віталій Захарченко, голова СБУ Олександр Якименко та інші силовики.

«Я був у той час позаштатним радником Януковича і тому вирішив розповісти йому про те, що знаю про плани зачистки. Про те, що якщо їх вдасться реалізувати, то може початися справжня війна. І тоді йому, Януковичу, навіть тікати буде нікуди. Віктор Федорович злякався і прийняв рішення втекти з України, поки не пізно», — стверджує Маломуж.

Також він заявив, що безпосередньо не спілкувався з Януковичем, передав інформацію через начальника охорони Костянтина Кобзаря.

Джерело: Народна Правда
загрузка...