Отримати субсидію стане складніше: українців попередили про зміни

Якщо зараз сім'ї в середньому віддають 15% сукупного доходу, то через кілька місяців норму підвищать до 20%

Отримати субсидію стане складніше: українців попередили про зміни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Субсидії для деяких сімей – єдина можливість вчасно оплачувати комунальні платежі, однак у травні 2020 року в Україні переглянуть формулу нарахування субсидії, якщо зараз родини в середньому віддають 15% сукупного доходу, то через кілька місяців норму підвищать до 20%.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Оглядач, це рішення ухвалив ще попередній склад Кабміну під керівництвом Олексія Гончарука.

Loading...

Зараз всі, хто має право на знижку, платять за комуналку певний відсоток від доходу сім’ї, решту компенсує держава. У кожного цей відсоток різний.

Щоб його розрахувати, потрібно дохід на одного члена сім’ї розділити на два прожиткових мінімуми і помножити на 15%. Наприклад, якщо середній дохід на одну особу – 3 тисячі, то родина може платити за комунальні послуги 11,6% свого доходу.

Припустимо, що сукупний дохід – 9 тисяч гривень. Тоді взимку за комуналку можна буде платити 1044 грн. А якщо виходить більше, все, що понад цієї суми покриє субсидія. Правда, тільки в межах соціальних нормативів споживання..

У новій формулі замість 15% у формулу встановлять коефіцієнт у 20%. Та ж сім’я, якщо б, наприклад, зміни ввести з сьогоднішнього дня, отримала субсидію на 342 грн! Замість 11,6% потрібно буде віддавати на комуналку 15,4% сукупного доходу сім’ї.

Нагадаємо, в Україні пройде верифікація субсидій — перевірка інформації, яка вже міститься в ряді реєстрів і баз даних може відбуватися і без відома громадян. На кожного українця зберуть досьє, і, якщо він звернеться за субсидією, первинний відсів може бути зроблено і без його участі.

Нагадаємо, в листопаді минулого року субсидії в Україні отримували близько 3 млн домогосподарств, а середній розмір виплат склав майже 1,2 тис грн. Зараз 95% субсидиантов в Україні отримують виплати в готівковій формі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...