Росія влаштувала «істерику» в ОБСЄ через Україну: що сталося

Росія влаштувала «істерику» в ОБСЄ через Україну: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Новини

Россия демонстративно покинула засідання ОБСЄ, коли там обговорювали її агресію проти України.

Як передає Zavtra з посиланням на Укрінформ, про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк.

За його словами, делегація РФ під час Форуму безпекового співробітництва і Постійної ради ОБСЄ 15 липня влаштувала демарш і залишила засідання. Це сталося після невдалих спроб російського представника применшити значення теми гібридних загроз та уникнути обговорення гібридної агресії РФ проти України.

Цимбалюк також уточнив, що тільки директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко (один з основних доповідачів по темі гібридних загроз) перейшов до прикладу російської гібридної агресії, представник делегації РФ взяв слово з процедурних питань та повідомив, що покидає засідання.

«Особливе ставлення делегації РФ до тематики гібридних загроз не було несподіванкою. Залишалося лише питання, яким чином російська делегація відреагує: спробує закрити його якимось своїм наративом або яким-небудь іншим способом. Думаю, їх демарш був викликаний тим, що просто не знайшлося інших ходів, думок і текстів для реагування», — зазначив дипломат.

На думку Цимбалюка, російський представник, так реагуючи на виступ Литвиненко, здійснив також своєрідний «гібридний хід» — покинув зал, зробивши вигляд, що ця тема не стосується Росії.

Як повідомлялося раніше, Нідерланди предоставили додаткову інформацію за позовом проти Росії в Європейський суд з прав людини у справі рейсу МН17.

Російські окупанти змінили правила в’їзду в Крим — з 15 липня всі в’їжджають на півострів з материкової України зобов’язані надати довідку з негативним результатом тесту на COVID-19.

Джерело: Народна Правда