Українцям можуть збільшити відпустку: скільки днів будуть відпочивати

Ініціатива щодо збільшення відпустки за власний рахунок внесена для зручності самих працівників

Українцям можуть збільшити відпустку: скільки днів будуть відпочивати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні може удвічі збільшитися відпустка за власний рахунок – з 15 до 30 днів. Експерти розповіли, чи потрібно це українцям і як позначиться новація на трудових відносинах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Сегодня“.

Loading...

У терапевтки Олени Пузанової все більше пацієнтів, які скаржаться на постійну втому, простуду і навіть проблеми з серцем. І часто виявляється, що люди хворіють через те, що роками працюють без відпустки. Ані за свій рахунок, ані навіть у щорічну відпустку не йдуть – не можуть кинути робоче місце.

У них взагалі відпочинку немає. А потім приходять зі скаргами різними. Які пов’язані з перевантаженнями, перевтомою. Бо ж, якщо людина не відпочиває – це хронічний стрес“, – стурбовано зазначає лікарка.

Кадровик Інна Федорченко каже, що у неї на підприємстві неоплачуваною відпусткою щорічно користуються лише кілька відсотків працівників:

Зараз користуємося 15 днями, які є. Їх дійсно використовують. Залежно від сімейних обставин“.

Якщо законодавці збільшать неоплачувану відпустку з 15 до 30 днів – катастрофи не станеться, вважає кадровик.

“Наші співробітники працюють у графіку, тому ми можемо якось запланувати, і вирішити це питання, узгодити його”, – зазначає експерт.

У Федерації профспілок пояснили, що ця ініціатива вводиться виключно для зручності самих працівників.

Наприклад, звичайна ситуація, ми працюємо з 9 до 6, а поліклініка в принципі працює також. Тим більше, встановлюється граничний термін – 30 днів. Ви можете їх використовувати“, – каже Ірина Орловська, юристка Федерації профспілок.

Вона заспокоює: примусово вигнати працівників у неоплачувану відпустку ніхто не зможе.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що новий Трудовий кодекс над яким працюють депутати «Слуги народу», який значно звужує права для найманого працівника та розширює права роботодавця може запрацювати вже з наступного року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...