Старт “великої приватизації”: що потрібно знати про продаж готелю “Дніпро”

Старт “великої приватизації”: що потрібно знати про продаж готелю “Дніпро”
Автор Марія Петренко в Публікації

15 липня в Україні розпочалася “велика приватизація” – Фонд держмайна продав на онлайн-аукціоні готель “Дніпро” в центрі Києва.

Loading...

 Вартість угоди склала рекордні 1 мільярд 111 мільйонів 222 тисячі 22 гривні. У ході торгів, вартість готелю “Дніпро” зросла в 14 разів – стартова ціна становила 80,92 мільйона гривень.

Переможцем стала компанія ТОВ “Смартленд“.

З вдалим закінченням перших торгів з приватизації державного майна всю Україну привітав президент Володимир Зеленський, який зазначив, що завдяки продажу державного пакета акцій на відкритому аукціоні через електронну систему «ProZorro.Продажі», Україна отримала найкращу ціну за своє майно.

Таким чином, продаж готелю “Дніпро”, позитивним чином вплине на наповнення держбюджету. А також “зніме” з держави обов’язок утримувати підприємство, яке останні роки було збитковим, мало серйозні заборгованості в тому числі і по зарплатах співробітників.

Згідно з наявними даними, чистий прибуток готелю склав всього 130 тисяч гривень в 2018 році і 284 тисяч гривень в 2019.

Тепер, завдяки новим власникам, які готові відроджувати готельний бізнес у країні, готель “Дніпро” отримає свій другий шанс.

Це відзначив і президент Зеленський: “Переконаний, держава не повинна конкурувати з бізнесом в тому, що бізнес зазвичай робить краще, в даному випадку – керує готелями”.

Відомий український і грузинський політик Міхеїл Саакашвілі також привітав результати аукціону:

“Це перша ластівка. Сподіваюся, цей аукціон, ціна на якому перевищила всі найсміливіші очікування, відкриє очі всім тим, хто говорив, що це не спрацює. Досить вже займатися окозамилюванням і протиранням штанів, час діяти! Часу мало! Фонд Держмайна і Сенниченко молодці!”.

Незважаючи на позитивну реакцію українського суспільства на угоду, не обійшлося і без незадоволених. Представники українського олігархату “накинулися” на переможців, звинувачуючи і очорняючи компанію.

Така реакція очевидно викликана тим, що нечисті на руку бізнесмени і деякі політики розраховували прибрати готель у свої руки.

Але, завдяки чесному й відкритому аукціону, який проводився за підтримки президента України і Фонду Держмайна, а також транслювався на YouTube-каналі ProZorro.Продажі, перемогу вдалося здобути прозорій українській компанії, яка не ховається за вивісками офшорних компаній і “прокладок”.

“Держава отримала нового інвестора. Після перевірки його на доброчесність та підписання протоколу про результати електронного аукціону, ми з переможцем укладемо договір купівлі-продажу. Інвестор збагатився прекрасним активом. А ми всі отримали підтвердження того, що прозора і чесна приватизація – це new normal.

Прозорість, яка супроводжувала приватизацію готелю «Дніпро» з підготовчого етапу до безпосереднього проведення аукціону – це не просто стиль роботи або винятковий випадок з одним конкретним активом. Це принцип державної приватизаційної політики, якого ми будемо дотримуватись неухильно“, – коментує результати аукціону голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

Переможець – ТОВ “Смартленд” – зареєстрована в Броварах Київської області, дата реєстрації – 2013 рік. Керівником компанії є Терещук Максим Миколайович.

Основним видом діяльності компанії ТОВ “Смартленд” є – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Серед інших видів діяльності – складське господарство, управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту, діяльність у сфері права, консультування з питань комерційної діяльності та управління.

Засновники компанії – Максим Терещук (17,71%, розмір внеску до статутного фонду) та ТОВ “ТАУН АЙС” (82,28%, розмір внеску у статутний фонд).

Кінцевий бенефіціар – ТОВ “ТАУН АЙС”, його засновник – Ігунин Олексій Олександрович. Основний вид діяльності компанії – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Як можна побачити, власниками компанії-переможця аукціону не є підставними особами, це люди які вже не перший рік займаються і розвивають бізнес в Україні, який приносить гроші в держбюджет. Крім того, профільна діяльність компанії пов’язана безпосередньо з нерухомістю.

Примітно, що незважаючи на складності ведення бізнесу в нашій країні, компанія жодного разу з 2013 року не була предметом кримінальних розборок або скандалів.

Залишається сподівається, що після завершення угоди, недобросовісні конкуренти і представники олігархічних кланів не почнуть “тиснути” на компанію.

Історично у людей склалося розуміння, що держава може їх обманювати. У людей низька довіра до державних інститутів. Тому потрібні показові результативні дії, як от такі відкриті аукціони“, – вважає Георгій Цхакая, експерт Офісу простих рішень і результатів.

Окрім чітких і прозорих умов аукціону, за яким спостерігали тисячі українців, нова “сторінка” історії готелі “Дніпро” буде писатися так само відкрито і прозоро, оскільки переможці прийняли ряд важливих постприватизаційних умов, яких вони зобов’язані дотримуватися.

Наприклад: компанія зобов’язана зберегти мінімум сто номерів з номерного фонду готелю (на сьогоднішній день їх 186), також рівень готелю повинен бути не менше чотирьох зірок, а в новій назві має бути збережено слово “Дніпро“.

Крім того, ТОВ “Смартленд” взяла на себе зобов’язання погасити дебіторські заборгованості готелю, в тому числі і зарплатні. Також повинен бути збережений трудовий колектив “Дніпра” зі збереженням зарплати мінімум на півроку.

Резюмуючи всю наявну інформацію, можна дійти до висновку, що перша велика операція з приватизації держмайна пройшла дуже вдало – історична будівля в серці Києва залишилося “в руках” українців і не потрапила до рук олігархів і проросійських бізнесменів, а також отримала шанс на нове життя, що в кінцевому підсумку позитивно позначиться і на іміджі України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...