Українцям хочуть змінити пенсії: Рада готує новий закон

Законопроект передбачає встановлення обов'язкових внесків від роботодавців у розмірі 2%

Українцям хочуть змінити пенсії: Рада готує новий закон
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У Верховній Раді України зареєстровано пенсійний законопроект №2683, який передбачає загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, основні положення документа у Facebook розмістив член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Олександр Панченко.

За його даними, законопроект передбачає встановлення обов’язкових внесків від роботодавців у розмірі 2% і внесків від працівників – 1%. Також за бажанням працівника внески можуть збільшуватися, причому роботодавець в такому випадку теж має збільшити їх паритетно. У той Максимальний розмір внесків – 9%.

Також буде створено Пенсійне Казначейство для акумулювання пенсійних внесків та підвищаться вимоги до всіх сервіс-провайдерів.

Українцям хочуть змінити пенсії: Рада готує новий закон

Нагадаємо, для того, щоб українці змогли самі прорахувати розмір пенсії, яку отримуватимуть в майбутньому, Пенсійний фонд запровадив електронний сервіс “Пенсійний калькулятор”, який можна знайти в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг ПФУ. В майбутньому сервіс зможе призначати пенсійні виплати за віком автоматично.

Джерело: Народна Правда