Європа закликає РФ до виведення військ з України

Європейський союз закликає Росію вивести війська з України і припинити підтримку терористів.

Європа закликає РФ до виведення військ з України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

В Євросоюзі підкреслили, що Мінські домовленості залишаються єдиною основою для мирного врегулювання, забезпечуючи дотримання суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Росія “як підписант Мінських домовленостей” взяла на себе відповідальність за стале політичне врегулювання конфлікту і виконання цих угод.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це сказано в заяві Європейського Союзу щодо агресії Росії проти України і незаконну окупацію Криму. Його оприлюднили на засіданні Постійної ради ОБСЄ.

“Ми закликаємо Російську Федерацію виконати ці зобов’язання шляхом конструктивних дій в рамках Тристоронньої контактної групи і Нормандського формату”, – сказано в заяві.

Також Росії нагадали, що економічні санкції ЄС, спрямовані проти окремих економічних секторів, прив’язані до повного виконання нею Мінських домовленостей. На цьому тлі ЄС закликав Росію використовувати своє великий вплив на збройні формування, які вона підтримує, для виконання Мінських зобов’язань в повному обсязі.

“Ми знову закликаємо Росію негайно припинити розпалювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням. Також ми залишаємося глибоко стурбовані інформацією про присутність російської військової техніки і військовослужбовців в районах, які контролюють підтримувані Росією збройні формування”, – зазначено в заяві.

Коментуючи переговори в Мінську, в ЄС відзначили, що очікують просування по таким питанням, як одночасне відкриття КППВ в Золотому і Щастя, оновлений план розмінування і взаємне звільнення утримуваних осіб, пов’язаних з конфліктом.

“У цьому контексті ми вітаємо політичну волю і конструктивний підхід України щодо врегулювання цього конфлікту. Відкриття інших тимчасово закритих КППВ є надзвичайно важливим, і ми закликаємо до простих і адекватним процедурам перетину, без зайвих обмежень” , – підкреслили в ЄС.

Раніше ми повідомляли, що Європа готується закрити кордони ще на рік.

Джерело: Народна Правда