В соборі Святих Петра і Павла загасили пожежу

Повністю знищений великий орган і порушена міцність будівлі, згоріла значна частина внутрішнього оздоблення храму XV століття.

В соборі Святих Петра і Павла загасили пожежу
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Пожежу в соборі Святих Петра і Павла в Нанті вдалося загасити, однак повністю знищений великий орган і порушена міцність будівлі, згоріла значна частина внутрішнього оздоблення храму XV століття.

В Нант через пожежу прибув прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс в супроводі міністра культури Розлін Башло і глави МВС Жеральда Дарманена.

Loading...

Прем’єр віддав честь самовідданості і професіоналізму пожежників, які ефективно ліквідували пожежу в соборі.

Також свою підтримку вогнеборцям висловив президент Франції Емманюель Макрон: “Підтримую наших пожежників, які йдуть на всі ризики, щоб врятувати цю готичну перлину міста герцогів”.

Президент також висловив солідарність нації жителям Нанта і місцевій католицькій спільноті.

L'incendie a provoqué de nombreux dégâts à l'intérieur de la cathédrale.En particulier, la disparition du Grand Orgue, des stalles et de la console de l'orgue de choeur, tous détruits.

Gepostet von Diocèse de Nantes am Samstag, 18. Juli 2020

Нагадаємо, що пожежа в соборі Святих Петра і Павла виникла в суботу, 18 липня, вранці. У боротьбі з нею брали участь близько сотні пожежників.

Прокуратура Нанта почала розслідування за підозрою в навмисному підпалі собору Святих Петра і Павла.

Причиною для цього стало те, що було виявлено три осередки загоряння – один виник на рівні повністю знищеного головного органу, два інших – з боку нефа. Слідів злому ззовні не виявлено.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...