У Росії заявили про готовність вакцини від COVID-19

У Росії заявили про готовність вакцини від COVID-19
Автор в Новини

Російська вакцина від COVID-19 розроблена, в її створенні брали участь військові фахівці та науковці Національного дослідницького центру ім. Гамалії.

Про це в інтерв’ю газеті «Аргументи і факти» повідомив перший заступник міністра оборони Руслан Цаліков, передає Zavtra.

«Остаточні оцінки результатів випробувань нашими фахівцями і вченими Національного дослідницького центру вже зроблені. На момент виписки всі без винятку добровольці, отримавши імунітет до коронавирусу, почували себе нормально. Таким чином, перша вітчизняна вакцина від нової коронавирусной інфекції готова», — сказав Цаліков.

Відомо, що клінічні випробування вакцини проводились в Головному військовому клінічному госпіталі імені академіка Н.Н.Бурденко з 18 червня. У них брали участь дві групи добровольців, які складаються з військових. Першу групу виписали 15 липня, а другу — 20 липня.

Цаліков зазначив, що на момент виписки у всіх добровольців виробився імунну відповідь на коронавірус.

Одночасно з цим ТАСС з посиланням на прес-службу Мінпромторгу РФ повідомляє, що 30 червня були подані документи на реєстрацію вакцини в Моз. У червні нібито після отримання дозволів почалися клінічні дослідження рідкої та ліофільно висушеного вакцини.

вакцина Рідка досліджується в Головному військовому клінічному госпіталі імені академіка Н. Н. Бурденко на 43 добровольцях, ліофільно висушена вакцина – в Першому Московському державному медичному університеті імені В. М. Сєченова також на 43 добровольцях.

Напередодні Bloomberg повідомило, що вакцина від COVID-19 була доступною російській еліті ще в квітні 2020 року. Її могли отримати безкоштовно топ-менеджери, державні службовці та бізнесмени.

COVID-19 по всьому світу з початку пандемії заболели 14 мільйонів 703 тисячі 293 людини. Одужали вже 8 290 431, померли 609 тисяч 887 осіб.

Джерело: Народна Правда