Вчені довели, що коронавірус передається аерозольним шляхом

Вчені довели, що коронавірус передається аерозольним шляхом
Автор в Новини

Вчені довели, що коронавірусна інфекція COVID-19 передається аэрозоьным шляхом — не тільки через кашель, але і під час звичайного дихання.

Про це свідчать результати досліджень учених з Університету американського штату Небраска. Їм вдалося заразити клітини легень з допомогою зразків повітря, який видихали носії коронавирусной інфекції.

Таким чином вони довели, що частинки аерозолів з органів дихання хворих можуть брати участь у передачі коронавіруса нового типу.

Вдалося з’ясувати, що в аерозолях дійсно була велика кількість вірусної РНК. Значна її частина була життєздатних частинках SARS-CoV-2. Найбільш небезпечними виявилися самі дрібні краплі аерозолів, які виробляють бронхи пацієнтів.

Цей експеримент підтверджує, що вірус може передаватися не тільки через мікрокраплі мокротиння, але і через аерозольні частинки, які виникають як під час кашлю, так і при нормальному диханні або тоді, коли хворий говорить.

«Наші досліди на практиці показують, що частинки коронавіруса є в дрібних краплях аерозолів, які легені людини виробляють під час нормального дихання, мови або кашлю. Це говорить про те, що заходи щодо запобігання поширення таких частинок критично важливі для того, щоб стримувати епідемію COVID-19», – пишуть вчені.

Така особливість вірусу може дати пояснення швидкому й великому поширенню вірусу в світі.

Як ми вже повідомляли, в Україні за минулу добу, 20 липня, COVID-19 підтвердився у 673 осіб.

А в Росії заявили про готовність вакцини від коронавіруса. Вчені стверджують, що на момент виписки у всіх добровольців виробився імунну відповідь на коронавірус.

Джерело: Народна Правда