Міністр озвучив незвичайну причину падіння економіки

Міністр озвучив незвичайну причину падіння економіки
Автор в Новини

Зміцнення курса гривні в 2019 році призвело до падіння економіки.

Таку заяву в інтерв’ю РБК-Украина зробив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко, передає Zavtra.

За його словами, він підтримує політику гнучкого обмінного курсу, яку проводив НБУ: «Просто вважаю, що курс використовувався для маніпуляцій. Ми розуміємо, що в минулому році зміцнення курсу до 23,5 гривень/долар, по суті, заклав падіння нашої промисловості і ВВП».

Він також додав, що в 2019 році Національний банк недостатньо викуповував валюту і поповнював резерви, дозволяючи гривні зміцнюватися:

«Адже коли курс коливається з 28,5 і йде до 23 гривень/долар, то ми розуміємо, які катастрофічні наслідки це має для нашої експортно-орієнтованої промисловості».

Це (коливання курсу), за його словами, вивели маржу з продуктивного сектора в непродуктивну.

«Дохідність за ОВДП у той час зашкалювала і доходила до 30%, при відсутності будь-якому ризику. Як можна було таке допустити? Забрали гроші з допомогою курсу у промисловців, аграріїв, без будь-яких підстав, не поповнили резерви, коли могли поповнити», — поскаржився міністр.

Він також констатував, падіння ВВП заклало не уряд Олексія Гончарука, а «Національний банк нерозумною курсовою політикою і практично вимиванням в 4-му кварталі грошей з реального сектору економіки для перерозподілу на непродуктивні сектору».

Крім того, він переконаний, що НБУ тримав надто високу облікову ставку для того, що б певні структури займалися спекуляціями:

«Ми розуміємо — для спекуляцій на ринку ОВДП і подібних речей… З боку структур, які дуже тісно працювали з Національним банком, це всім відомо».

Старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович отмечал, що курс долара може піднятися до рівня 28 гривень вже до кінця цього тижня. Це залежатиме від дій НБУ на валютному ринку України.

Раніше міністр економіки Ігор Петрашко заявлял, що Україна буде наполягати на перегляді умов Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

 

Джерело: Народна Правда