Очільником Київської митниці може стати відомий корупціонер Сличко

Очільником Київської митниці може стати відомий корупціонер Сличко
Автор Марія Петренко в Публікації

Перерозподіл впливу та грошових потоків на митниці – тема номер один у владному істеблішменті. Всіма правдами і, в основному, неправдами – Київську митницю рветься очолити одіозний Сергій Сличко – чинний заступник начальника Дніпровської митниці ДФС.


На його не скромній персоні ми зупинимося окремо. А пікантності ситуації додає той факт, що просуває свого протеже на вказану посаду (за дорого) в.о Голови Державної митної служби пан Муратов, фігура знакова у створенні і «кришуванні» митних схем.

Loading...

Ймовірним приходом на Київську митницю ошелешені і стурбовані не лише всі працівники митної служби України, а й громадськість. Так, активісти – «Міжнародний антикримінальний альянс» – звернулися до народних депутатів України з проханням загострити увагу на корупційних діяннях Сличка, забезпечити перевірку наведених фактів та здійснювати депутатський контроль.

Очільником Київської митниці може стати відомий корупціонер Сличко

Очільником Київської митниці може стати відомий корупціонер Сличко Очільником Київської митниці може стати відомий корупціонер Сличко Очільником Київської митниці може стати відомий корупціонер Сличко

Призначення Сергія Сличка на посаду загрожує виключно бюджету: він не отримає нічого. Зате, схематоз працюватиме відмінно: тихо і у виключно потрібні кишені. І в чому особливий цинізм ситуації – забезпечувати безперешкодне курсування контрабанди і обкладання її даниною, Сличко доручив інспекторам відділу по боротьбі з … контрабандою! Найменша непокора інспектора карається спровокованим правопорушенням і звільнення з «вовчим» білетом або кримінальними справами. Як любить говорити Сличко: «всіх підвішуємо на гачок і працюємо». Напевно, «людині Порошенка», як він сам себе називає, оновлення митниці видається не більш, ніж потішним.

Попри свою токсичність та фігурування у корупційних скандалах, Сергій Сличко продовжує керувати процесами в «оновленій» митниці. Він на сьогоднішній день в. о начальника Дніпропетровської митниці ГФС. При Порошенку – особа недоторканна. Адже, входив у тіньовій «офіс Грановського».

На запит прізвища «Сличко» у Google,  виходить така інформація, що дивуєшся, як ця персона не га ґратами. А він, виявляється, посідає керівні посади. А мітить на ще вищі!

У відкритих джерелах вказано, що по Сличко наразі є кримінальні провадження!  Зокрема, під час виконання Сличком обов’язків начальника Дніпропетровської митниці:

1. №42018040000000209 від 28.02.2018 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України: здійснення митного оформлення контейнерів CXDU 2109795, CXDU 2200349 з товаром «LED телевізори» на митному посту «Центральний» Дніпропетровської митниці ДФС (начальник поста — Боровик Д. А. — кум Сличко) в режимі імпорт за митною декларацією № UА110190 / 2018/500548 як «баки гідроаккумуляторні». Недобір платежів — 2 779 700,32 грн., З яких мито 902 293,85 грн., ПДВ 1 877 406,47 грн .;

2. №42017110350000075 від 03.04.2017 за ч. 3 ст. 368 КК України: одержання хабаря у розмірі 7,4 т. дол.США начальником м/п «Північний» Дніпропетровської митниці ДФС Стратулат Р. П.;

3. №42018040010000002 від 22.01.2018 за ч. 3 ст. 368 КК України: одержання хабаря начальником м/п «Дніпродзержинськ» Дніпропетровської митниці ДФС Лінда І. А .;

4. №42017040000001199 від 06.09.2017 за ч. 2 ст. 366 КК України: внесення в офіційний документ завідомо неправдивих відомостей, що заподіяло тяжкі наслідки. Митне оформлення 16 тролейбусів без сплати ввізного мита;

5. №42018040000000936 від 27.07.2018 за ч. 1,3 ст. 362 КК України: несанкціонована зміна інформації, оброблюваної в автоматизованих системах.

6. Відзначився Сличко і у справі «Трейд — Коммодити»: відкрито криміналььне провадження. По цій справі у СІЗО перебував заступник начальника відділу класифікації Дмитро Легенков.  Однак номер провадження знайти важко, адже  Грановський немдарма їв свій великий шмат хліба з маслом та ікрою: все за екречено.

Надії на виведення на чисту воду – мало. На думку експертів, з усіх цих справ буде великий і гучний… пшик. Кажуть, що Сличко віртуозно вміє «закривати» питання. От і побачимо найближчим часом, порішає чи ні. Якщо Сличко, за протекції Муратова (теж вельми цікавого персонажа) буде призначений на посаду, значить свої питання він точно «порішає».

Може видатися дикістю, але головною і обов’язковою умовою перебування працівників на керівних посадах в Дніпропетровській митниці при Сличку, відкрите, практично офіційне обов’язкове збирання хабарів з декларантів і сувора щомісячна «фінансова звітність» перед Сличком. Маючи тил в особі Грановського і Порошенка, Сличко ставив корупційні вимоги підлеглим навіть і не думаючи приховувати свої наміри. Повна безкарність.

Створена нині ситуація на митниці у Дніпрі – катастрофічна. Самі працівники кажуть, що Сличко митницю знищує: місць прибуття автотранспорту крім Агросоюзу, з власником якої у Сличка склалися «ділові і конструктивні відносини», скоро не буде.

І вишенька на торті –  особисте майно. Справжні активи Сличка значно перевищують його офіційні доходи. Так, працюючи на державній посаді, 2017 року  Сличко купив у Дніпрі 3 квартири! Дружині  – автомобіль БМВ Х5, більш ніж за 100 тис $! Оформив все, звісно ж, на родичів. І це лише нове майно. Про постійний відпочинок не фешенебельних курортах під прикриттям лікарняних – скромно промовчимо. Правоохоронцям ще належить дати оцінку такому факту: Сличка усунули від роботи, в 2018 році, а він продовжував значитися і отримував зарплату, перебуваючи у вічних відпустках і на лікарняних!

Призначення досвідченого корупціонера Сличка на посаду очільника Київської митниці – буде сигналом до того, що антикорупційна політика Президента Зеленського є всього лиш фікцією, мильною бульбашкою і проводиться «понарошку», для окозамилювання лохторату.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...