Україна ініціює переговори про перегляд Угоди з ЄС

Україна ініціює переговори про перегляд Угоди з ЄС
Автор в Новини

Україна буде наполягати на перегляді умов Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Таку заяву в інтерв’ю РБК-Украина зробив міністр економіки Ігор Петрашко, передає Zavtra.

За його словами, офіційні переговори почнуться в січні 2021 року.

«У відповідності з положеннями Угоди у нас є 5 років до перегляду. І в січні ми вже зможемо почати офіційні переговори про перегляд. П’ять років у нас був свого роду stand still», — сказав він.

За його словами, зараз ведуться неофіційні консультації, проходить спільна експертна оцінка. На жовтень заплановано наступний саміт Україна-ЄС, де будуть намічені кроки і домовленості, за якими почнуться переговори з січня нового року.

«Ми будемо акцентувати, форсувати. Нам важливо інтегруватися в ланцюжки, важливо мати нульовий торговий баланс з нашими партнерами. З Євросоюзом у нас негативний торговий баланс. Ми в довгостроковій перспективі не можемо мати мінуси з торговими блоками», — додав він.

Напередодні міністр фінансів Сергій Марченко заявил, що Україна в 2020 році буде брати нові кредити, тому що без них не зможе погасити і обслуговувати вже взяті борги.

заявлял, що Україна практично вичерпала фонд по боротьбі з коронавирусной інфекцією (COVID-19), який було направлено близько 65 мільярдів гривень.

 

Джерело: Народна Правда